Reklama

Siły zbrojne

W Niemczech zaczęto szkolić ukraińskich żołnierzy z obsługi gepardów

Autor. Hans-Hermann Bühling/wikipedia.com/ CC BY-SA 2.0

W Niemczech zaczęto szkolić ukraińskich wojskowych z obsługi samobieżnych dział przeciwlotniczych Gepard - podał w niedzielę portal RBK-Ukraina, powołując się na niemieckie media.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Szkolenia rozpoczęły się na poligonach niemieckich sił zbrojnych w landzie Szlezwik-Holsztyn. Według mediów uczestniczy w nich ponad 100 ukraińskich żołnierzy.

Szkoleni mają zapoznać się z działami Gepard i przejść przygotowanie artyleryjskie. Bundeswehra oficjalnie nie potwierdza medialnych doniesień na temat szkoleń.

Reklama

Czytaj też

Tydzień temu niemieckie media podały, że władze w Berlinie po tygodniach starań znalazły producenta, który jest w stanie dostarczyć amunicję do samobieżnych dział przeciwlotniczych Gepard, obiecanych Ukrainie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze systemy trafią do tego kraju jeszcze w lipcu - podkreślił tygodnik "Spiegel".

Reklama

Komentarze (2)

 1. cywilnycywil

  Śmieszne to jak się obserwuje "pomoc" Ukrainie przez najsilniejszą podobno gospodarkę Europy i jednego z największych producentów broni. No chyba, że czegoś nie wiemy... W końcu Niemcy niemal całkowicie uzależniły się od Rosyjskiego gazu i ropy a Putin do niedawna był jednym z ich najbliższych partnerów. Muszą być grzeczni, żeby Putin ich bardziej nie skarcił. Widziałem gdzieś wykres, gdzie przedstawiona była pomoc Ukrainie i Niemcy byli wysoko w rankingu. Może cichaczem płacą za to wszystko co oddaje Polska, Czechy, Słowacja, itd. Prawdy dowiemy się po wojnie. Oficjalnie wygląda jakby Niemcy tylko czekały na kapitulację Ukrainy i powrót do nieskrępowanych interesów z Rosją.

 2. youkai20

  Wow, cóż za tempo. Już w kwietniu Niemcy zarzekali się, że Gepardy Ukraina dostanie od RFN "wkrótce". I teraz znów mówią, że wkrótce. Czyli kiedy to ostatecznie nastąpi - w październiku, czy listopadzie? Niech nie ufają, że w lipcu.

  1. slavo

   Dopiero ZNALEŹLI producenta amunicji, a do tego POTENCJALNEGO! :)))))))

Reklama