Reklama

Siły zbrojne

USA: katastrofa śmigłowców wojskowych

Standardowy śmigłowiec HH-60M
Fot. Edwin L. Wriston/US National Guard

Dwa śmigłowce HH60 Black Hawk amerykańskich sił lądowych zderzyły się w środę wieczorem nad Kentucky - przekazała amerykańska armia. Dodano, że los załóg nie jest na razie znany. Maszyny wykonywały standardową misję treningową.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Do katastrofy doszło ok. godz. 22 w środę (godz. 5 rano w czwartek czasu polskiego); maszyny należały do 101. Dywizji Powietrznodesantowej, której siedzibą jest baza Fort Campbell na granicy stanów Kentucky i Tennessee - poinformowano w komunikacie amerykańskiej armii.

Czytaj też

Zaznaczono, że los żołnierzy, którzy znajdowali się w śmigłowcach nie jest na razie znany. Nie podano dalszych szczegółów w tym liczebności załóg. Jak podało CNN katastrofa dwóch śmigłowców nie doprowadzała do zniszczenia obiektów w dzielnicach mieszalnych.

Czytaj też

HH-60 to wariant Black Hawka przeznaczony do misji ewakuacji medycznej. Podobnie jak standardowe UH-60, jest szeroko wykorzystywany w wojskach lądowych USA, stanowiąc wyposażenie brygad lotnictwa bojowego (lotnictwa wojsk lądowych).

Czytaj też

Źródło:
PAP
/ Defence24

Komentarze (2)

  1. Mama Leona

    A czy ujawnianie także tej przykrej prawdy nie zostanie tu kwalifikowane jako działanie na szkodę wroga? Halo, poszukiwacze onuc i kacapów.

  2. farfozel

    Wszyscy zgineli , 9 osób .