Reklama

Siły zbrojne

Ukraińcy zdobyli rosyjski czołg w Donbasie

 • Fot. Radical.ru
  Fot. Radical.ru

Ukraińskie siły zbrojne poinformowały o zdobyciu jednego z czołgów T-64BW wykorzystywanych przez siły separatystów w Donbasie. Analizy wykazały iż pojazd ten, mimo że wyprodukowany w Charkowie, znajdował się na wyposażeniu sił zbrojnych Rosji. 

Ukraińskie jednostki biorące udział w operacji antyterrorystycznej zdołały unieruchomić, a następnie zdobyć czołg T-64BW wykorzystywany podczas ataku tzw. separatystów w Artemowsku. Wraz z pojazdem przejęto też znaczną ilość broni i wyposażenia.

T-64 został wyprodukowany w zakładach imienia Małyszewa w Charkowie, na Ukrainie. Tam powstawały wszystkie jego wersje.  Jak ustaliły służby wywiadowcze ukraińskich sił zbrojnych, ten konkretny egzemplarz został wyprodukowany w 1987 roku, a więc za czasów istnienia ZSRR, a następnie trafił na wyposażenie jednostki stacjonującej na terytorium obecnej Rosji. Wraz z około dwoma tysiącami innych czołgów T-64 różnych wersji został on wycofany z czynnej służby i zmagazynowany w późnych latach 90-tych, aby obecnie pojawić się na wschodniej Ukrainie.

Tak więc czołg zdaniem Ukraińców pochodzi z zapasów armii rosyjskiej i jest namacalnym dowodem na dostarczanie tzw. separatystom ciężkiego sprzętu z terytorium Federacji Rosyjskiej. Chociaż równie jasnym świadectwem mogą być np. karabinki specjalne WSS czy rakietowy miotacz ognia RPO-A „Trzmiel”. Nawet gdyby nie nosił na obudowie napisu „Pozdrowienia z Rosji”.

 

Reklama

Komentarze (7)

 1. Krzysiek

  Wykryto dużą aktywność ukraińskich studentów na forach polskojęzycznych

  1. Davien

   Sorry, jakie porównanie Manty z TB-2?? Manta to maks 140kg masy całkowitej, w wersji VTOL TB-2 mógłby jej jako ładunku uzywać.

 2. fjutin

  jebac ruskich i ich internetowe trolle.

 3. pinokio

  chyba wlasny zdobyli,i pokazuja .

 4. wróg

  To jest taki sam sprzęt wojskowy jak zbroja i lanca. Wycofane ze służby.

 5. nonprofit

  Analizy wykazały... przeciez nikt normalny nie wierzy od dawna w ani jedno slowo Ukraincow. Klamali juz tyle razy, zabioli juz tyle cywili, ze ich propaganda stracila sile razenia. Takie zycie.

  1. Leliwa1531

   Jak widać po poniższym wpisie, siła rażenia propagandy Kremla jest o wiele większa.

  2. Gromko Pierdziejew

   Gadaj do ręki.

  3. rumtumtum

   Masz rację, zarówno na czołgu jak i wyrzutni widać metkę sklepu surwiwalowego z Charkowa.

 6. Podbipięta

  bij Moskale.

 7. dsdfd

  A amerykańce gadają z ruskami przy jednym stole jak rozwiązać konflikt z ukrainą Powinni odseparować możliwość pozorów rosjan co do ich dobrej woli.

Reklama