Siły zbrojne

Udane odpalenie północnokoreańskiej rakiety

Fot. Rodong Sinmun
Fot. Rodong Sinmun

Północna Korea twierdzi, że w piątek wieczorem naszego czasu dokonano udanego odpalenia rakiety balistycznej z pokładu okrętu podwodnego.

Jak podała pólnocnokoreańska agencja prasowa KCNA, marynarka wojenna tego państwa dokonała udanej próby odpalenia nowej rakiety balistycznej, wystrzelonej z zanurzonego okrętu podwodnego. Próbę miał osobiście obserwować przywódca kraju, Kin Dzong Un.


W depeszy KCNA odpalenie rakiety określono jako "nadzwyczajne osiągnięcie" - miało ono mieć miejsce z dala od stałego lądu i zakończyć się "całkowitym sukcesem". Przywódca Północnej Korei stwierdził, że jego państwo dysponuje obecnie "bombą z opóźnionym zapłonem, gotową eksplodować wprost na tyłach naszych wrogów w dowolnym, wybranym przez nas czasie".


O posiadaniu przez Koreę Północną okrętów podwodnych zdolnych do wystrzeliwania pocisków balistycznych pisaliśmy już wcześniej.

Komentarze (6)

 1. Wojmił

  Wystrzelić rakietę z pod wody to nie wątpliwie duże dla nich osiągnięcie... Dla nas także by było... Ale sądząc po odległości obiektu i widząc jakich jest rozmiarów jestem pewien, że to rakieta krótkiego zasięgu....

  1. dropik

   przecież to fotoszop

 2. panzerfaust39

  Tu się nie ma z czego śmiać bo jeśli to prawda to znaczy że KRLD wchodzi realnie do gry i przy nieprzewidywalnym Kimie staje się największym zagrożeniem już nie tylko dla regionu ale całego świata

 3. kraqss

  w ten oto sposób korea północna wyprzedziła przenajświętszą:((

 4. sashapl

  Jasne taka propaganda , równie dobrze Polska mogła by oznajmić światu że z pokładu ORP Orzeł wystrzelono rakietę manewrującą o zasięgi 2000 tys km !

 5. grzegorzb3

  Właśnie palec Kima kreśli trajektorię balistyczną, którą poleci rakieta.

 6. x

  Kim Dzong Un udziela ostatnich światłych wskazówek