Siły zbrojne

Thales wesprze ochronę przestrzeni powietrznej Boliwii

Radar STAR 2000, fot. Thales Group
Radar STAR 2000, fot. Thales Group

Thales dostarczy zintegrowany system obrony powietrznej oraz zarządzania cywilnym ruchem lotniczym do Boliwii. W ramach umowy o wartości 185 mln Euro do Ameryki Południowej trafią cztery radary obrony powietrznej, trzy wczesnego ostrzegania, sześć radarów cywilnych oraz centrum zarządzania wojskowym i cywilnym ruchem lotniczym.

Thales dostarczy zintegrowany system obrony powietrznej oraz zarządzania cywilnym ruchem lotniczym do Boliwii. Umowę w tej sprawie podpisano w dniu 9 listopada w Pałacu Elizejskim w Paryżu, w obecności prezydenta Boliwii Evo Moralesa oraz prezydenta Francji Francois Hollande’a.

Wartość całego kontraktu wynosi 185 mln Euro. Na jego mocy do Boliwii trafi w sumie trzynaście radarów, które zostaną rozmieszczone w dwunastu różnych lokalizacjach na terenie kraju. Mają to być cztery radary obrony powietrznej, trzy wczesnego ostrzegania (jeden radar pierwotny Star 2000 i dwa radary podejścia TRAC) i sześć wtórnych radarów cywilnych RSM970. Będą one stanowić trzon infrastruktury monitorującej przestrzeń powietrzną i zostaną zintegrowane z centrum zarządzania wojskowym oraz cywilnym ruchem lotniczym.

Znajdzie się w nim TopSky-ATC, czyli zaawansowany system zarządzania ruchem lotniczym (Air Traffic Management) oraz system SkyView C4I, odpowiadający za prezentację obrazu nieba oraz rozeznanie sytuacyjne podczas operacji obrony przestrzeni powietrznej. Cały kompleks centrum zarządzania ruchem lotniczym będzie zajmować powierzchnię ok. 2500 metrów kwadratowych, a jego uruchomienie jest planowane na 2017 rok. 

 

 

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.