Reklama

Siły zbrojne

Szczecińska dywizja rusza na wschód [FOTO]

Fot. 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, st. szer. Piotr Pytel, 8pplot, 5Lpa
Fot. 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, st. szer. Piotr Pytel, 8pplot, 5Lpa

12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana poinformowała o rozpoczęciu największego w tym roku ćwiczenia z wojskami. Odbędzie się ono przede wszystkim na poligonie Nowa Dęba, a więc we wschodniej części Polski. Dlatego też istotną rolę w ćwiczeniu odegra sam przerzut wojsk, realizowany w pewnej części transportem drogowym. Wśród ćwiczących będą m.in. artylerzyści i przeciwlotnicy 12 Dywizji.

Sekcja Prasowa 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej poinformowała o tym, że rozpoczęło się największe tegoroczne szkolenie poligonowe jednostki. Jak zaznaczono, ćwiczenie taktyczne z wojskami, którego celem jest sprawdzenie stopnia przygotowania dowództw, sztabów i pododdziałów do realizacji zadań bojowych zgodnie z przeznaczeniem, rozpoczęło pierwszą fazę – czyli przemieszczenie na dużą odległość.

Wskazuje się, że w ćwiczeniu będzie brało udział około 4000 żołnierzy oraz prawie 1000 jednostek sprzętu wojskowego z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz jednostek bezpośrednio podległych. Pierwsza faza ćwiczenia obejmuje przemieszczenie transportu kołowego na Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie z wykorzystaniem dróg publicznych.

[GALERIA_20051]
fot. szer. Piotr Pytel, 8pplot, 5Lpa
Reklama

Komentarze (6)

 1. Ja 40

  Przy granicy jest spokój . Po co ta panika !!!!

 2. Aiwak

  Nowa Dęba wschodnia część Polski to tak jakby powiedzieć że Mińsk mazowiecki to jest wschodnia część Polski ogarnijcie trochę geografię.

 3. Andy

  Hmm Rosjanie rozpoczynają ćwiczenia zapad a nasza najlepsza dywizja idzie na wschód. Robi się nieciekawie.

 4. H1120

  Skłonić Putina by zaczekał jak dotrą czołgi ABRAMSY z USA

 5. Miecz

  Mam nadzieję że powtórzycie to co stało się w 1920roku w przypadku inwazji syjopolszewika.

 6. Kapral A

  Dobrze że mamy jedno z najlepszych pozycji defensywnych, tylko szkoda że mamy słaby pobór żołnierzy i odchodzą czy też rezygnują

Reklama