Reklama

Siły zbrojne

Ruszył Bull Run 19 [FOTO]

Autor. Dowództwo Generalne

Dowództwo Generalne poinformowało na swoich mediach społecznościowych, że w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej rozpoczęły się zajęcia taktyczne o nazwie Bull Run 19.

Reklama

W komunikacie Dowództwa Generalnego czytamy, że w ramach trwającego ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. "Tumak 22", w zajęciach taktycznych Bull Run 19 biorą udział pododdziały brygady, przydzielone elementy oraz pododdziały Batalionowej Grupy Bojowej NATO (NATO enhanced Forward Presence Battle Group Poland).

Reklama
Reklama

Czytaj też

Autor. Dowództwo Generalne

Celem zajęć jest przygotowanie pododdziałów 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz pododdziałów międzynarodowych do wykonywania zadań bojowych zgodnie z przeznaczeniem. Odpowiednie zgranie pododdziałów pochodzących z różnych państw sojuszniczych ma kluczowe znaczenie dla ich zdolności przetrwania na polu walki.

Autor. Dowództwo Generalne
Autor. Dowództwo Generalne

Omawiane ćwiczenie taktyczne trwa od 22 listopada do 24 listopada br. Obecnie możemy zaobserwować, że wcześniej wspomniane pododdziały opuściły koszary i wyruszyły w teren przygodny, gdzie dokonują sprawdzenia systemów łączności i zapoznają się z ukształtowaniem terenu oraz charakterystyką dróg. W ramach treningu wzmocnione siły sojusznicze współpracują ze sobą, aby zapewnić bezpieczeństwo i odstraszyć agresora.

Źródło: Dowództwo Generalne

Reklama

Komentarze (2)

 1. Filemon19

  Rozumiem że przepływają przez jezioro Śniardwy Manewr taktyczny

  1. DІM

   Jedna podpaska w pędniku i BRDM stoi. Takie manewy mają sens w czasie wojny ale nie pokojó gdzie koszty napraw przewyżą koszt szkolenia na symulatorze.

 2. Golf

  Chrzest bojowy ?? Myślałem, że taki chrzest przechodzi się w warunkach wojny ? To KTO STRZELA do naszych Abramsów ?

Reklama