Reklama

Siły zbrojne

Rosyjskie armie ruszą na manewry

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej, planowane są bieżącym roku zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia obu armii ogólnowojskowych, wchodzących w skład Centralnego Okręgu Wojskowego.

O wspomnianych manewrach miał poinformować rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu. Według niego Azja Środkowa jest dla Rosji jednym ze strategicznych kierunków, gdzie obecnie dowództwo Centralnego OW prowadzi ciągły program udoskonalania systemu dowodzenia i szkolenia podległych jej pododdziałów. Szczególny nacisk ma być położony na prowadzenie dwustronnych ćwiczeń wojskowych, a także kompleksowe rozwiązywanie problemów, począwszy od kwestii reagowania kryzysowego i zagrożeń o charakterze militarnym, po planowanie strategicznych operacji.

Liczba ćwiczeń i szkoleń przewidzianych na ten rok wzrosła o 13%, poziom gotowości mobilizacyjnej o 9%, a gotowość bojowa o 36%. Rezultatem tego będą dwustronne ćwiczenia dowodzenia i sztabu na terenie obu armii [Centralnego OW — przyp. red.] z utworzeniem sił koalicyjnych

- minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu

Oprócz prowadzonych działań w zakresie regularnych ćwiczeń i szkoleń, pododdziały Centralnego OW mają być zasilone przez znaczącą ilość ciężkiej techniki wojskowej. Minister Szojgu zapowiedział m.in. wejście na uzbrojenie rosyjskich pododdziałów powietrznodesantowych w centralnej Rosji ponad 400 nowych i zmodernizowanych wozów bojowych, w tym bojowych wozów desantu BMD-4M, dla dwóch batalionów desantowo-szturmowych. Dodatkowo rosyjscy powietrznodesantowcy mają otrzymać także ponad 15 tysięcy nowych kompletów umundurowania, wyposażenia i broni osobistej. W wyniku tych dostaw, liczba nowoczesnych typów uzbrojenia i wyposażenia w tym rodzaju sił zbrojnych ma wzrosnąć według oficjalnych deklaracji do 72%.

Rosyjski minister obrony podkreślił także znaczenie sił powietrznych, ich dalszego rozwoju i modernizacji, jako głównych sił szybkiego reagowania Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Obecnie rosyjscy piloci i obsługi naziemne mają bazować na doświadczeniu oraz nowych zdolnościach, wyciągniętych z udziału rosyjskiego kontyngentu wojskowego w konflikcie syryjskim. Głównym sprawdzianem dla lotnictwa w br. mają być strategiczne ćwiczenia dowódczo-sztabowe pk. "Kaukaz 2020".

Reklama

Komentarze (7)

 1. Davien

  A niby jaki cudem jak Ural sięgnał dna( dosłownie0:)

 2. www

  To jest dopiero info; "Według chińskich dziennikarzy obiecujący czołg T-14 Armata i ciężki wielofunkcyjny myśliwiec Su-57 są dziś bezużyteczne. Podobno nie zostały odpowiednio przetestowane w Syrii i nie były gotowe na prawdziwe działania wojenne, w przeciwieństwie do Terminatora BMPT i wielozadaniowego myśliwca wielozadaniowego Su-35S, który sprawdził się w bitwach z terrorystami. Jak informowaliśmy Sina, nie ma bezpośrednich dowodów na użycie Armaty T-14 w Syrii. Jednocześnie Chińczycy natychmiast przekazują informacje od Amerykanów, co potwierdza, że ​​Rosja wysłała pięć takich czołgów do syryjskiej prowincji Latakia. Według publikacji pojazdy wojskowe natychmiast przystąpiły do ​​walki z terrorystami w lokalnych górach. W rezultacie rzekomo trzy T-14 zostały trafione z systemu przeciwpancernego TOW-2B, a jedna Armata została całkowicie zniszczona."

  1. Davien

   Po pierwsze na pewno nie z TOW-2B bo tych systemów USA do Syrii nie dostarczała, a po drugie to sa jakeis w ogóle dowody poza słowami ministra przemysłu na wysłanei tych T-14?

 3. yaro

  UWAGA UWAGA UWAGA tylko kwestią czasu jest opublikowanie najnowszego fake newsa jakoby podczas testów T-14 w Syrii trafiono trzy czołgi z czego jeden został całkowicie zniszczony. Wydaje się, że pewien oficer nie omieszka napisać analizy na ten temat.

  1. Rhotax

   A Tobie zapłacą za wyjaśnienie jak 8 dolców za baryłke ropy ratuje budżet FR ....

  2. JAW

   Rhotax - amerykańską texas sprzedawali już po minus 30 dolarów - to ruscy i tak są plus 38 za baryłkę. Howgh

  3. Davien

   JAW, a teraz jest po prawie 20:)) Więc jak widac Ural dalej na dnie:)

 4. historyk

  zdjęcie jak spod Lenino

  1. Kopara

   Tam ruski puścił brygade ma ckm 3,000 chlopa do dołu

  2. bender

   Jak z manewrów Układu Warszawskiego, coś jak Tarcza 80, gdy czołgi zwartą linią prą do przodu by następnie na komendę wszystkie na raz wypaliły panu Bogu w okno :-)

 5. pytajnik

  A u nas: "Symulatorowe centrum dla Leopardów w Wesołej" Kto będzie lepiej zahartowany w boju?

  1. RUDY

   Praca z symulatorami jest również niezbędna. Ci sami Rosjanie nieustannie trenują skład osobowy wojsk w ośrodkach szkoleniowych na symulatorach.

  2. Pet

   A ruskim wszystko Niemcy wybudowli

 6. FR technologiczne imperium

  140 tysięcy zarażonych a ci sobie manewry urządzają, ciekawa strategia, może niech bo im ktoś powie że wirusa nie można tankami rozjechać.

  1. lejoncy z FR

   Porównaj sobie ilość zarażonych w USA i FR i porównaj sobie ilość przypadków śmiertelnych w tych dwóch krajach a będziesz miał obraz kto jest technologicznym imperium ...

  2. RUDY

   Dla Rosjan to nie ma znaczenia, przygotowują się do walki w każdych warunkach. NATO armia w czasie wojny będzie prosić o rozejm powołując się na przeziębienie? ))

  3. dim

   A skąd Kolega weźmie niezakłamane statystyki ? Skoro w Rosji nawet lekarz, gdy tylko pozwolił sobie na krytykę braków, wyleciał z okna ? W Polsce czy w USA wylatuje się za to z pracy, a w Rosji z okna. - Czyli z którego z tych trzech krajów znasz faktyczną sytuację i jakim cudem znasz ???

 7. windy_city

  czyli to jednak prawda, że wystarczy usiąść nad rzeką i spokojnie czekać aż spłyną nią ciała nieprzyjaciół...

Reklama