Reklama

Siły zbrojne

Rosomaki z Międzyrzecza będą naprawione

Autor. st. szer. Patryk Szymaniec

45 Wojskowy Oddział Gospodarczy z Wędrzyna przyznał zamówienie na naprawę Międzyrzeckich Rosomaków. Ich producent wykona czynności serwisowe za 1,8 mln złotych brutto.

Reklama

Jeszcze pod koniec roku 45. WOG zamieścił ogłoszenie o zamiarze napraw pogwarancyjnych i pozagwarancyjnych kołowych transporterów opancerzonych Rosomak używanych przez stacjonującą w Międzyrzecu Wielkopolskim 17. Brygadę Zmechanizowaną. Już wtedy było wiadomo, że realizatorem prac serwisowych będzie wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka Rosomak S.A. z Siemianowic Śląskich.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Decyzja o wyborze powyższego podmiotu wynika przede wszystkim z tego, że Rosomak S.A. jest jedynym podmiotem posiadającym prawa i licencję, na wytwarzanie, naprawy, sprzedaż części zamiennych oraz sprzedaż, a także promocję transporterów na terenie kraju na zasadzie wyłączności. Spółka jako jedyna może świadczyć posprzedażowe usługi serwisowe związane z Rosomakami.

Nie trzeba było długo czekać na sfinalizowanie umowy, bo nastąpiło to na początku stycznia. Pod koniec miesiąca zleceniodawca zgodnie z obowiązującymi przepisami zamieścił ogłoszenie o wynikach postępowania, potwierdzając zarazem wcześniejsze ustalenia. Zmianie nie uległa zakładana cena napraw, która wynosi około 1,46 mln PLN netto (1,8 mln PLN brutto). W ramach serwisu pogwarancyjnego mogą zostać naprawione dodatkowe Rosomaki, jednakże maksymalna ilość opcjonalnych wozów musi zmieścić się w limicie 80% (według zamówienia podstawowego).

Czytaj też

Reklama

Komentarze (1)

  1. Monkey

    Przynajmniej ten sprzęt jesteśmy w stanie nie tylko serwisować, ale także modernizować (jeśli zechcemy) we własnym zakresie.

Reklama