Siły zbrojne

Rezerwa sił powietrznych USA ćwiczy obronę Europy

Fot. U.S. Air Force
Fot. U.S. Air Force

Zwiększenie gotowości bojowej, nabycie zdolności do operowania z baz czasowych i wzmocnienie partnerstwa strategicznego - takie były cele 93. eskadry myśliwskiej sił powietrznych USA w czasie ćwiczeń w bazie RAF Lakenheath.

Oprócz pilotów samolotów F-16C Fightning Falcon uczestniczył w nich także personel naziemny z 482. Skrzydła Myśliwskiego. Stałą bazą obu jednostek jest Homestead Air Reserve Base na Florydzie. Amerykańscy lotnicy rezerwy i gwardii narodowej wzięli udział w tzw. Dissimilar Air Combat Training, w którym oprócz nich uczestniczyli także lotnicy z sił powietrznych USA w Europie i jednostki powietrzne państw partnerskich i sprzymierzonych.

Wspólne szkolenie z lotnikami przebywającymi na stałe w Europie i jednostkami brytyjskimi ma przygotować pilotów rezerwy sił powietrznych USA do udziału w operacjach poza granicami kraju. W trakcie dwutygodniowego szkolenia lotnicy gwardii narodowej i rezerwiści wzięli łącznie udział w ponad 135 lotach, spędzając w powietrzu ponad 180 godzin. Zdecydowaną większość lotów wykonywano we współpracy z lotnictwem brytyjskim lub jednostkami podporządkowanymi siłom powietrznym USA w Europie.

Dissimilar Air Combat Training to rodzaj szkolenia prowadzonego w amerykańskich siłach powietrznych, w trakcie którego piloci biorą udział w misjach z symulowaną obecnością sił potencjalnego przeciwnika. W ramach ćwiczeń piloci uczą się współpracy pomiędzy jednostkami wyposażonymi w samoloty różnych typów i, dysponujących odmiennymi możliwościami. 

image
Fot. U.S. Air Force

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.