Siły zbrojne

Przetarg na autobusy unieważniony. Powodem brak ofert

Fot. Lukas 3z/Wikipedia
Fot. Lukas 3z/Wikipedia

Przetarg na 18 autobusów dla wojska został unieważniony, powodem był brak ofert – poinformowała 2. Regionalna Baza Logistyczna, która prowadziła postępowanie.

Ogłoszony w połowie czerwca przetarg dotyczył dostaw czterech autobusów (liczba gwarantowana) z opcją na 14 kolejnych. Termin składania ofert upłynął 24 lipca. W poniedziałek 2. RBLog poinformowała o nieważnieniu postępowania, ponieważ "nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu".

Zamawiający – 2. Regionalna Baza Logistyczna, zawiadamia, że w dniu 30.07.2018 r. unieważnia postępowanie na dostawę autobusów pasażerskich, numer postępowania: D/103/2018.

fragment komunikatu 2 Regionalnej Bazy Logistycznej

Wojsko chciało, by w każdym pojeździe było co najmniej 41 miejsc siedzących, bagażnik miał nie mniej niż 3 m sześc. pojemności, a wnętrze od podłogi do sufitu mierzyło minimum 1,95 m. Spośród kryteriów przetargowych największe znaczenie miała cena; pod uwagę miano wziąć także wyposażenie dodatkowe, okres dodatkowej gwarancji, moc silnika, emisję CO2 i zanieczyszczeń. Dostawy miały być zrealizowane do końca listopada.

W rozpisanym w ubiegłym roku przetargu na 28 autobusów dla armii wygrała spółka Autosan z ofertą wartości 18 mln zł. We wcześniejszym postępowaniu ofertę tej firmy odrzucono z powodu spóźnienia.

PAP/MR

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.