Reklama

Siły zbrojne

Przetarg na autobusy unieważniony. Powodem brak ofert

Fot. Lukas 3z/Wikipedia
Fot. Lukas 3z/Wikipedia

Przetarg na 18 autobusów dla wojska został unieważniony, powodem był brak ofert – poinformowała 2. Regionalna Baza Logistyczna, która prowadziła postępowanie.

Ogłoszony w połowie czerwca przetarg dotyczył dostaw czterech autobusów (liczba gwarantowana) z opcją na 14 kolejnych. Termin składania ofert upłynął 24 lipca. W poniedziałek 2. RBLog poinformowała o nieważnieniu postępowania, ponieważ "nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu".

Zamawiający – 2. Regionalna Baza Logistyczna, zawiadamia, że w dniu 30.07.2018 r. unieważnia postępowanie na dostawę autobusów pasażerskich, numer postępowania: D/103/2018.

fragment komunikatu 2 Regionalnej Bazy Logistycznej

Wojsko chciało, by w każdym pojeździe było co najmniej 41 miejsc siedzących, bagażnik miał nie mniej niż 3 m sześc. pojemności, a wnętrze od podłogi do sufitu mierzyło minimum 1,95 m. Spośród kryteriów przetargowych największe znaczenie miała cena; pod uwagę miano wziąć także wyposażenie dodatkowe, okres dodatkowej gwarancji, moc silnika, emisję CO2 i zanieczyszczeń. Dostawy miały być zrealizowane do końca listopada.

W rozpisanym w ubiegłym roku przetargu na 28 autobusów dla armii wygrała spółka Autosan z ofertą wartości 18 mln zł. We wcześniejszym postępowaniu ofertę tej firmy odrzucono z powodu spóźnienia.

PAP/MR

Reklama

Komentarze (14)

 1. As

  Niemiecki pojazd był nie godzien w pierwszym przetargu, a nasz autosan był i jest w fazie analityczno koncepcyjnej jeśli chodzi o produkcje młotków, a co dopiero autobusu.

 2. marabut

  @PRS nawet jeśli chodzi o produkcje specjalna to Autosan juz niepotrzebny. Homar z bedzie z polki a Wisla ? HSW przejelo Jelcza i to on odwala cala robote z nosnikami. Jesli uwazasz ze Autosan da rade z Pegazem albo Mustangiem to jestes wielkim optymisyta. Ta firma ma juz lata swietnosci za soba tak samo jak Stocznia MW.

 3. Dudus

  Koncern Autosan nie mógł złożyć nowej oferty gdyż nie wie jak wyprodukować już te 28 z poprzedniego przetargu. Poza tym przygotowują się do przetargu na budowę okrętow podwodnych.

 4. professional soldier

  Uśmiałem się do łez. :-) \"W rozpisanym w ubiegłym roku przetargu na 28 autobusów dla armii wygrała spółka Autosan z ofertą wartości 18 mln zł.\" Wygrała... Wszyscy doskonale wiedzą w jakim stylu i dzięki czemu i komu \"wygrała\" manufaktura z Sanoka.

 5. Gts

  Nikt sanujacy sie nie wystartuje jesli wie ze znow beda cyrki z autosanem. Mon chcialby autobus w cenie mikrobusa, a autosan w cenie samolotu z pakietem wczasow dla prezesow i dogadac sie nie sposob. O takich skutkach dzialan Antka i ekipy pisalo sie wielokrotnie... to juz jest koniec, nie ma juz nic, mozemy isc spiewaja w monie.

 6. Octopus

  Uszczelki tego Autosanu są jeszcze z czasów PRL. Kiedy ten autobus jedzie więcej niż 75 km/h to radary na Uralu wychwytują zakłócenia. Gdzie ci wszyscy znawcy co zachwycają się naszymi \"specjalistami\" od różnych technologii?

 7. PRS

  @marabut w przejęciu Autosanu, a w zasadzie w uratowaniu go od likwidacji nie chodziło o autobusy. To był przetarg na 4 sztuki. Nie wiadomo czy Autosan ma w ofercie produkt spełniający wymagania. Wystarczy, że te 1,95 m ma być mierzone od najwyższego punktu podłogi do najniższego punktu sufitu. Podejrzewam, że takich wymogów było więcej - jak wiemy IU potrafi po mistrzowsku tak organizować przetargi by były nierozstrzygalne przez lata. Choć są rzeczy które robią jeszcze lepiej - dialogi techniczne i fazy analityczno-koncepcyjne. Poza Autosanem jeszcze tylko Volvo produkuje w Polsce ,,autobusy rejsowe\".

 8. tomal

  Jak IU caly czas uniewaznia przetargi przez siebie robione, to nikt juz nie traktuje ich powaznie. Inspektorat Uzbrojenia to jakas kpina.

 9. kołalsky

  Czyli MON chciał mieć wszystko za nic ?

 10. wiarus

  Sorry, lecz nie był to przetarg na 18, a na 4 autobusy, z realizacją w trzy miesiące, zapewne na monowskich warunkach gwarancji i najlepiej w cenie jednej opony. Zabawne podejście do organizowania przetargów.

 11. About

  Aż się tego nie chce komentować. Chociaż patrząc na ten przedpotopowy produkt autobusopodobny z Sanoka - może lepiej, że przetarg nierozstrzygnięty.

 12. marabut

  Następna trafiona inwestycja AM. Autosanowi po przejęciu przez Skarb Państwa przestało się opłacać produkowanie autobusów a startowanie w jakimkolwiek przetargu oznacza przecież ryzyko wygranej.

 13. oleś

  Żadnego? a wchłonięty do PGZ zakład w Sanoku nie zgłosił się a może znowu się spóźnił.

 14. Victor

  Ubiegłoroczny przetarg pokazał wszystkim producentom autobusów bezsens startowania w przetargach, które musi wygrać Autosan. A teraz zdziwienie, że nie ma ofert? Kupcie bez przetargu w Autosanie, wyjdzie na jedno.

Reklama