Reklama

Siły zbrojne

Przedłużona rekrutacja na uczelnie wojskowe

Fot. Uczelnie-Wojskowe.mon.gov.pl
Fot. Uczelnie-Wojskowe.mon.gov.pl

Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadza ważne zmiany w rekrutacji na studia wojskowe. Termin składania dokumentów w związku z zagrożeniem wywołanym przez COVID-19 wydłużono do 31 marca (LAW) i 30 kwietnia (WAT, AWL i AMW).

24 marca w Dzienniku Urzędowym Ministra Obrony Narodowej ukazało się Zarządzenie nr 8 w sprawie ustalenia warunków i trybu rekrutacji na studia dla kandydatów na żołnierzy zawodowych do uczelni wojskowych w roku akademickim 2020/2021.

Dokument sygnowany przez Sekretarza Stanu Tomasza Zdzikota zawiera szczegółowe ustalenia dotyczące warunków i trybu rekrutacji prowadzonych w Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych i Lotniczej Akademii Wojskowej. Tym samym MON przychylił się do wniosków o wydłużenie terminów rekrutacji, które złożyli rektorzy uczelni wojskowych.

Warto podkreślić, że niezwykle ważnym elementem rekrutacji w przypadku uczelni wojskowych są badania lekarskie, testy psychologiczne i psychotechniczne. Dotyczy to zwłaszcza przyszłych studentów Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, którzy podlegają dodatkowym badaniom na tzw. wirówce przeciążeniowej, a także w komorze niskich ciśnień w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej.

Wymagania

Szczegółowe zasady i wymagania jakie muszą spełnić przyszli podchorążowie zawarto w załącznikach do Zarządzenia nr 8, które opublikowano pod tym adresem.

Wyszukiwarka

Osoby zainteresowane studiami w mundurze wszelkie informacje znajdą m.in. na stronach uczelni wojskowych. Dodatkowo resort obrony narodowej uruchomił stronę internetową z wyszukiwarką kierunków studiów na uczelniach wojskowych. Wyszukiwarka może być cenną pomocą, dla tych którzy jeszcze nie zdecydowali o wyborze określonego kierunku studiów. Pomocna strona jest dostępna pod tym adresem.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Wątpoący

    Rekrutacja na uczelnie wojskowe? Czy coś takiego istnieje?

Reklama