Reklama


Znowelizowana ustawa, której zapisy i hasła były ogłaszane przez prezydenta w ostatnich tygodniach, ma zapewnić stałe finansowanie tego strategicznego programu modernizacyjnego w ciągu dziesięciu lat (od 2014 roku). Dzięki czemu Wojsko Polskie uzyska nowe możliwości obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej obiektów strategicznych oraz osłonę zgrupowań wojsk.

Krok ten umożliwi ciągłość programu niezależnie od zmian politycznych w kraju i w swoich zapisach będzie zbliżony do zapisów ustawy, która umożliwiła realizację programu zakupu i wdrożenia do eksploatacji 48 wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Prezydenta RP: Prezydent podziękował za prace nad projetem szefowi MON Tomaszowi Siemoniakowi i szefowi sztabu generalnego gen. Mieczysławowi Cieniuchowi. Wyraził nadzieję, że uda się osiągnąć porozumienie wszystkich sił parlamentarnych. Dodał, że Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Koziej rozpoczyna konsultację z siłami parlamentarnymi.

Warto przypomnieć, że Tomasz Siemoniak obecny na uroczystości, jest jednym z głównych orędowników zwiększenia zdolności Polski w obszarze obrony powietrznej.



Jak wielokrotnie podkreślał portal Defence24.pl budowa zdolności naszego kraju w zakresie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej to tylko jeden z priorytetów modernizacyjnych SZ. Nie ma tu konfliktu z MON-em, a wręcz przeciwnie. Celem resortu obrony jest wieloaspektowa modernizacja i przebudowa SZ, tak aby mogły one pozostać solidnym
partnerem NATO.

(ŁP/MMT)
Reklama
Reklama

Komentarze