Reklama

Siły zbrojne

Poznaliśmy najlepszą obsługę ppk Spike

ppk SPIKE
Autor. Wojsko Polskie.pl\st. sierż. Mariusz Górski

Wojsko Polskie poinformowało, że w dniach 15-16 listopada br. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przeprowadzono zawody użyteczno-bojowe obsług przeciwpancernych pocisków kierowanych (ppk) Spike na szczeblu Wojsk Lądowych.

Reklama

Na obiektach szkoleniowych toruńskiego Centrum przeprowadzono sześć konkurencji, które złożyły się na wynik końcowy zawodów. Sprawdzono wiedzę teoretyczną osób funkcyjnych, umiejętności realizacji przedsięwzięć na stanowisku ogniowym podczas osiągania gotowości do strzelania, a także podczas realizacji prowadzenia rozpoznania i wykrywania celów.

Reklama

Umiejętności strzeleckie operatorów sprawdzono w dwóch etapach. Pierwszym był etap wykonania zadań ogniowych na symulatorze systemu ppk Spike, a drugim strzelanie amunicją bojową. W etapie drugim operatorzy wyrzutni wykonywali zadanie polegające na zniszczeniu celu nieruchomego ogniem wyrzutni ppk Spike.

ppk SPIKE
Autor. Wojsko Polskie.pl\st. sierż. Mariusz Górski

W komunikacie czytamy, że rywalizacja była zaciekła. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych współzawodnictwo zakończono pomyślnie i uzyskano następujące wyniki: pierwsze miejsce zajęła obsługa z 14. Pułku Przeciwpancernego, na drugim miejscu uplasowała się „ekipa" z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, natomiast ostatnie miejsce na podium zajęli żołnierze z 12. Dywizji Zmechanizowanej.

Reklama

Czytaj też

Szef Oddziału Szkolenia - Zastępca Szefa Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Inspektoratu Wojsk Lądowych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - płk Andrzej Kupis pogratulował wszystkim drużynom godnego reprezentowania macierzystych jednostek wojskowych i wzorowego wykonania zadań ogniowych. Wręczył również puchary i dyplomy najlepszym obsługom.

Źródło: Wojsko Polskie.pl

Reklama

Komentarze

    Reklama