Reklama

Siły zbrojne

Polscy żołnierze pomogą w Turcji

Fot. 1WSzP
Fot. 1WSzP

52 żołnierzy z personelu medycznego Wojskowego Szpitala Polowego z Wrocławia - lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni – ruszają dzisiaj do dotkniętej trzęsieniem ziemi Turcji. O sprawie poinformował minister obrony narodowej za pośrednictwem swojego Twittera.

Reklama

"Wojsko Polskie pomoże Turcji w walce ze skutkami trzęsienia ziemi. Dziś kierujemy tam personel medyczny z Wojskowego Szpitala Polowego z Wrocławia, łącznie 52 osoby, w tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni" - napisał w środę na Twitterze Mariusz Błaszczak.

Reklama
Reklama

Czytaj też

Trzęsienie ziemi o sile 7,7 w skali Richtera wstrząsnęło w poniedziałek wczesnym rankiem obszarem na pograniczu Turcji i Syrii. Kolejne wstrząsy o sile 7,5 stopnia wystąpiły ponownie na tym samym obszarze w południe.

Wcześniej na pomoc tureckiej ludności wyruszyli polscy strażacy z grupy HUSAR - 76 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i osiem wyszkolonych psów. Z grupą pojechało też pięciu członków Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej (anestezjolog, pielęgniarz i trzech ratowników medycznych).

Czytaj też

Reklama

Komentarze (2)

 1. Sorien

  Dziwi mnie jedno .... Czemu kraje świata i to niektóre powysylaly po 50-100 ratowników? Serio kilkudziesięcio milionowe państwa nie mają więcej strażaków/ratowników/żołnierzy by pomóc ? Z jednego kraju powinno po kilkuset jechać jak nie tysiąc.... Teraz wysyłają posiłki ? Tam wczoraj na całym obszarze panował mróz do -10 tak żywych to już się za dużo nie znajdzie .... Odrazu powinna być duża pomoc .... Pokazywali nagrania z zdrona są całe osiedla zawalone i nikt ich nie przeszukuje bo .....nie ma ludzi .... Umierają tam sami bez pomocy .... Wstyd dla cywilizowanego świata

  1. Był czas_3 dekady

   Słusznie prawisz ale Turcja ma dość liczną armię i jej żołnierze powinni zostać zaangażowani do pomocy. Zaletą takiego rozwiązania jest ten sam język komunikacji. Inni powinni dostarczyć sprzęt specjalistyczny i personel do jego obsługi.

 2. Orangutan

  A co z pomocą dla Syryjczyków?

  1. RAF

   Orangutan@ Syryjczykom z "pewnoscia" pomoze bliski sojusznik, Rosja. Ty tez mozesz jechac.

Reklama