Siły zbrojne

Pół miliona cybernetycznych bitew ORP „Błyskawicy”

Wirtualny niszczyciel ORP „Błyskawica” – fot. Wargaming Europe
Wirtualny niszczyciel ORP „Błyskawica” – fot. Wargaming Europe

Wirtualny niszczyciel ORP „Błyskawica” okazał się najpopularniejszym okrętem typu premium w klasie niszczycieli w grze „World of Warships”.

Dokładnie w rok po uroczystym włączeniu wirtualnie stworzonego niszczyciela ORP „Błyskawica” do listy okrętów dostępnych w grze „World of Warships” sprawdziliśmy w firmie Wargaming Europe, czy polski okręt przyjął się w środowisku sieciowych graczy.

Odpowiedź przerosła nasze oczekiwania: „ORP Błyskawica jest najpopularniejszym okrętem typu premium w klasie niszczycieli w grze World of Warships. Od momentu premiery wirtualna ORP Błyskawica wypłynęła już do ponad 500 000 bitew”.

Współpraca Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, załogi ORP „Błyskawica” i firmy Wargaming Europe przyniosła więc doskonałe rezultaty. Udało się bowiem w ten sposób spopularyzować nie tylko polski okręt, ale również polską historię i siły zbrojne.

Przykładowo film o niszczycielu ORP „Błyskawica” (stworzony dla potrzeb cyklu „Inside the Ships” przybliżającego sylwetki historycznych jednostek pływających wykorzystywanych w grze sieciowej „World od Warship”) w ciągu trzech miesięcy od premiery (26 maja 2016 r.) na działającym oddzielnie YouTube obejrzało około 68 tysięcy osób.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.