Reklama

Siły zbrojne

Podwyższono stopień gotowości Sił Zbrojnych RP

1. Warszawska Brygada Pancerna / Fot. 1bpanc.wp.mil.pl
1. Warszawska Brygada Pancerna / Fot. 1bpanc.wp.mil.pl

Wojsko Polskie pozostaje w stanie podwyższonej gotowości od kilku tygodni w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie.

Reklama

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24

Reklama

Jak czytamy z komunikatu Ministerstwa Obrony Narodowej, w związku z agresją rosyjską, minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości w wydzielonych jednostkach wojsk operacyjnych i wojsk obrony terytorialnej. Żołnierze będą zobowiązani do pozostania w nich. Zostały także cofnięte decyzje o urlopach i wyjazdach służbowych. Decyzja o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości jest działaniem standardowym w takich sytuacjach.

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej pozostaje w stałym kontakcie z dowódcami wojskowymi i ministrami obrony narodowej państw sojuszniczych. Siły Zbrojne RP będą reagowały adekwatnie do sytuacji.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. Ogame

  Jeżeli przekazaliśmy nieliczne Pioruny Ukrainie podpisano już nową umowę na nowe czy Polska jak zawsze ma czas ....

  1. Chyżwar

   Szkoda, że Piorunów mało. Ale nie ma takiego złego, które na dobre by nie wyszło. Każdy rosyjski bandyta, który zostanie przy ich pomocy zestrzelony nad Ukrainą to jest nasz zysk. My zaś powinniśmy się skupić na szybkiej produkcji nowych.

  2. rozbawiony

   Oczywiście , że mamy czas wszak F-35 mają być w komplecie dopiero za 8 lat , niszczyciele czołgów i granatniki są dopiero na etapie długoletnich analiz , Narew za kilkanaście lat , itd . Trzeba mieć nadzieję , że Putin nie będzie nas zaczepiał do swych 80 urodzin .

 2. pawsss18

  Co z tego, że Błaszczak podwyższa gotowość bojową, nie mamy obrony przeciwlotniczej, ludność rozbrojona totalnie, wiec nawet partyzantka nie wchodzi w grę. Czołgi przestarzałe, marynarki nie mamy, lotnictwo to już w ogole tragedia, nie wiem jak 48 starych F-16 C/D (z czego lata pewnie połowa) wraz z radzieckimi dziadkami miałaby dać radę rosyjskim myśliwcom. Naszą sytuację widzę równie czarną jak Ukraińską.

 3. Flaczki

  Mysle ze Polska jest zorbrojona I niema czym sie bronic, mysle ze niemamy obrony PL I sil Powietrznych!

Reklama