Reklama

Siły zbrojne

Podwójny kontrakt na śmigłowce Bell 407

Bell 407GXP – fot. Bell Helicopter
Bell 407GXP – fot. Bell Helicopter

Koncern Bell Helicopter poinformował o sprzedaży do Meksyku 15 śmigłowców Bell 407GX (skonfigurowanych do wykonywania zadań parapublicznych) oraz 200 wiropłatów Bell 407GXP dla amerykańskiej korporacji Air Methods (w wersji ratownictwa medycznego).

Dostawa zakupionych przez Meksyk helikopterów ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Będą stacjonowały w 111 eskadrze sił powietrznych w Zapopan w prowincji Jalisco. Korporacja Air Methods, specjalizująca się w dostawie usług ratownictwa medycznego, zamówiła w sumie 200 helikopterów najnowszej wersji Bell 407GXP za około 600 milionów dolarów. Maszyny mają zostać dostarczone w ciągu najbliższych 10 lat.

Przedstawiciele koncernu podkreślają, że śmigłowce Bell 407GX pomimo dużej mocy silników i prędkości zapewniają komfort dla załogi i pasażerów, dysponując wyciszoną i przestronną kabiną. Są wyposażone w nowoczesną awionikę Garmin G1000H (glass cockpit) i systemy zwiększające bezpieczeństwo – w tym: HTAWS (Helicopter Terrain Awareness Warning System) oraz TIS (Traffic Information Systems).

W przypadku wersji GXP zmodyfikowano m.in. układ przeniesienia napędu, dzięki czemu wydłużono okres między przeglądami o 500 godzin. Zwiększyła się również cena, lecz zgodnie z zapewnieniami Bell wzrost wyniósł nie więcej niż 2 %.

Reklama

Komentarze

    Reklama