Reklama

Siły zbrojne

Platformy desantowe i kamizelki ratunkowe dla spadochroniarzy

Fot. 6. BPD
Fot. 6. BPD

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu przetargu na dostawy sprzętu spadochronowo-desantowego.

Cały przetarg jest realizowany w ramach procedury ograniczonej i jest podzielony na dwie części, nie zawiera jednak dodatkowych opcji. Części nr 1 zamówienia obejmuje dostawy dostawa 250 kompletów kamizelek pneumatycznych MRLJ (lub wyrobów równoważnych), a część nr 1 zamówienia odpowiednio dostawy 4 kompletów zestawów platformy desantowej PDS typu „V” 108” 12ft wraz z 1 kompletem zestawu części zapasowych (zamiennych) do platformy typu „V” 108” 12ft  (lub wyrobów równoważnych).

image
Reklama

Kamizelka pneumatyczna MRLJ służy do ratowania życia skoczka w przypadku jego wpadnięcia do wody. Platforma desantowa PDS typu „V” 108” 12ft jest przeznaczona do zapatrywania walczących pododdziałów w żywność, wodę, części zamienne, techniczne środki bojowe i materiałowe metodą spadochronowego zrzutu towarowego z samolotów C-130, C-5 i C-17. Z wykorzystaniem tych platform mogą być zrzucane także pojazdy typu Aero 4x4, niedawno wprowadzone do Wojsk Aeromobilnych.

Termin składania ofert upływa 5 lutego br. kiedy to ma nastąpić ich otwarcie i ocena, a następnie rozstrzygnięcie przetargu. Do oceny złożonych ofert posłużą następujące kryteria: cena (waga 60) i okres gwarancji (waga 40). Dostawa tych systemów pozwoli na zabezpieczenie bieżących potrzeb pododdziałów powietrznodesantowych (6. Brygada Powietrznodesantowa z Krakowa i 25. Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego) Wojsk Lądowych SZ RP w zakresie realizacji powietrznodesantowych zadań bojowych i szkoleniowych związanych ze zrzutami spadochronowymi żołnierzy i sprzętu wojskowego.

Reklama

Komentarze

    Reklama