Reklama

Siły zbrojne

Nowości spod znaku MiG

Próby pokładowego MiGa na hinduskim lotniskowcu - RSK MiG
Próby pokładowego MiGa na hinduskim lotniskowcu - RSK MiG

Do końca 2012 roku rozpocznie się dostawa samolotów pokładowych MiG-29K/KUB z drugiego zamówienia dla Indii, zapowiedział 25 października br. dyrektor generalny RSK MiG Siergiej Korotkow.Umowę na dostawę 29 samolotów MiG-29K/KUB o szacunkowej wartości 1,5 mld dolarów podpisano z Indiami 12 marca 2010 roku. Zakończył się już drugi i ostatni etap prób samolotów tego typu na lotniskowcu Vikramāditya. Wykonanie prac zostało potwierdzone protokołem podpisanym przez zamawiającego. Oznacza to, że nie będzie już więcej testów MiG-29K/KUB z użyciem tego okrętu.

 

Pierwsze zamówienie na pokładową odmianę MiG-29 Indie złożyły w styczniu 2004 roku. Opiewało ono wówczas na 16 samolotów: 12 jednomiejscowych MiG-29K i 4 szkolno-bojowe dwumiejscowe MiG-29KUB. Dostawy zrealizowano pomiędzy grudniem 2009, a grudniem 2011 roku.

 

Podczas spotkania z dziennikarzami dyrektor Korotkow poinformował również, że w rosyjskich zamówieniach państwowych znalazały się zapis o dostawach do jednostek zmodernizowanych MiG-ów-29 pod oznaczeniem MiG-35 począwszy od 2014 roku. Jednak formalna umowa na ich zakup nie została jeszcze podpisana.

(PG)
Reklama

Komentarze

    Reklama