Siły zbrojne

Nowa cysterna trafi do pomorskich logistyków

Cysterny powstaną na bazie ciężarówki Jelcz 662 Fot. Wikimedia Commons
Cysterny powstaną na bazie ciężarówki Jelcz 662 Fot. Wikimedia Commons

4. Regionalna Baza Logistyczna z Wrocławia poinformowała o rozstrzygnięciu konkursu na dostawę cystern do transportu i dystrybucji wody CW-10 dla jednostek logistycznych. Zwycięzcą przetargu jest firma Celtech Sp. z o.o.

Przetarg na zakup jednej cysterny z opcją na możliwość dokupienia kolejnej został ogłoszony w lutym tego roku. Jedynym podmiotem, który wziął udział w konkursie było wielkopolskie przedsiębiorstwo Celtech Sp. z o.o. Umowa ze spółką została podpisana 21 maja br.

Całkowita wartość kontraktu wyniesie ponad 3 mln złotych. Samochód trafi do 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy najpóźniej do 15 listopada bieżącego roku.

Cysterny do prze­wozu i dys­try­bu­cji wody CW-10 były już dostar­czane do jed­no­stek logi­stycz­nych Wojska Polskiego. Ich pod­wo­zia sta­no­wią cię­ża­rówki Jelcz 662, a zbior­nik pozwala na prze­wóz do 8,1 metrów sze­ścien­nych wody pit­nej w róż­nych warun­kach kli­ma­tycz­nych.

Założone w 2001 roku przedsiębiorstwo Celtech Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji sprzętu logistycznego. W ofercie spółki oprócz cystern znajdują się m.in. kontenerowe stacje paliw, rurociągi polowe i kontenery paliwowe. O jakości sprzętu wytwarzanego przez Celtech świadczą liczne uprawnienia cywilnego i wojskowego dozoru technicznego. To nie pierwszy kontrakt wielkopolskiej spółki zawarty z wojskiem w ostatnim czasie. W kwietniu Inspektorat Uzbrojenia poinfrmował, że firma z wielkopolskiego Kościana dostarczy armii cysterny-dystrybutory paliwowe CND-27 i cysterny-dystrybutory paliwowe o poj. 10 m³ na podwoziu samochodowym (CD–10).

Komentarze (9)

 1. Patryk

  Cieszę się niezmiernie, że wojsko kupuje tą jedną cysternę. Przynajmniej to coś.

  1. Goral

   Ha powinni to zapisać gdzieś dużymi literami aby nikt nie zapomniał tej jednej cystrerny

 2. Xd kek

  Jelcz to powinien być jedyny producent podwozi ciężarowek w Wojsku Polskim. A tak obecnie mamy Stary Iveco Uraly. A tak łatwiejsza logistyka, korzyści skali.

  1. Gts

   Ze y jeszcze ktos chcial tym jezdzic. Pamietaj ze unifikacja to tez prpsta droga do uzaleznienia od jedneog producenta ktory potem podnosi ceny kilkukrotnie i olewa serwis, modernizacje czy innowacje trzepiac jedno rozwiazanie 100 lat.

 3. Kriss

  Trzy miliony za cysternę ? Trochę drogo ;) Te Jelcze to muszą być super auta :)

 4. Ozi.

  I to są zakupy, a nie same dialogi techniczne !

 5. ja

  3 mln za cysterne ? troche szok .

 6. Łukasz

  Jest moc

 7. TRĄBKA

  cysterna jest zasadna ...pod warunkiem że będzie miała odporność co najmniej STANGA-4 ..wszystko co jest poniżej w Wojsku Polskim to złom....

 8. Apis.

  Całe szczęście, że nie anulowali tego zamówienia...

 9. tut

  No to jest news.