Reklama

Siły zbrojne

Nie będzie defilady na Święto Wojska Polskiego

Fot. MON
Fot. MON

Nie będzie defilady 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego ze względu na zagrożenie epidemiczne — poinformował w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Zapowiedział jednocześnie, że wojsko w zamian tego dnia zorganizuje pikniki wojskowe.

Błaszczak był w czwartek gościem telewizji wPolsce.pl, gdzie został zapytany o defiladę 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego. "Defilada w tym roku się nie odbędzie ze względu na zagrożenie epidemiczne" - odpowiedział minister.

Szef MON zwrócił uwagę, że obecnie w Polsce jest mała skala zakażeń, ale "proces szczepień nie postępuje tak, jak byśmy sobie tego życzyli". "Nie będzie wiec defilady, natomiast będą pikniki zorganizowanej w całej Polsce" - powiedział.

Poinformował, że na piknikach wojskowych będzie prezentowany sprzęt wojskowy i będzie promowana służba wojskowa. "Zależy nam na tym, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze" - podkreślił Błaszczak.

To już drugi rok z rzędu, gdy ze względu na zagrożenie epidemiczne odwołano defiladę na Święto Wojska Polskiego. Podobna decyzja została podjęta w 2020 roku. Jednakże, wojskowe statki powietrzne wykonywały loty nad polskimi miastami.

PAP/JP

image
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama