Reklama

Siły zbrojne

Media: Grupa rosyjskich generałów z wizytą w Mińsku

Autor. Mil.ru

Grupa rosyjskich generałów przybyła do Mińska - podał w czwartek Biełaruski Hajun, niezależny projekt medialny, monitorujący ruchy wojsk i uzbrojenia na terytorium Białorusi. Źródło to zaznacza, że oficjalne media nie informowały o tej wizycie.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Samolot wojskowy z generałami na pokładzie wystartował z lotniska Czkałowski w obwodzie moskiewskim i wylądował w czwartek rano w Maczuliszczach niedaleko Mińska - podał Biełaruski Hajun. Autorzy projektu informują też na serwisie Telegram o rosyjskim samolocie rządowym, który nieco później pojawił się w przestrzeni powietrznej Białorusi i zmierzał w stronę Mińska.

Czytaj też

Białoruskie media oficjalne podały, że w czwartek odbyło się spotkanie Alaksandra Łukaszenki z przedstawicielami resortów siłowych Białorusi. Z relacji mediów nie wynikało, by na naradzie byli obecni przedstawiciele Rosji.

Reklama

Biełaruski Hajun podał, że przed około tygodniem, w dniach 24-25 listopada, również pojawiły się doniesienia o przyjeździe na Białoruś grupy generałów rosyjskich. Wówczas podano, że celem wizyty jest inspekcja tzw. regionalnej grupy wojsk ćwiczącej na poligonach na terytorium Białorusi. Niewykluczone, że w czwartek odbywa się kontynuacja inspekcji - oceniają autorzy.

Czytaj też

Chociaż białoruskie siły nie wsparły wojsk Rosji w inwazji na Ukrainę, reżim Łukaszenki udostępnił terytorium swojego państwa na potrzeby Moskwy. Z Białorusi przeprowadzono pod koniec lutego natarcie na północ Ukrainy, w tym na obwód kijowski. Rosyjskie jednostki dokonywały też stamtąd ostrzałów rakietowych ukraińskich miast, w tym obiektów cywilnych. Na białoruskich poligonach szkoleni są zmobilizowani Rosjanie.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Sorien

    Scenariusz jest prosty i szybki czytelny...ruskie będą niszczyć co tydzień energetykę UA, robic kolejne mobilizację, zwiększać armię liczebnościa powoli do tego co było w czasie II WŚ, tworzyć grupę uderzeniową na Białorusi i próbować zdobyć Kijów . Licząc że z upadkiem stolicy , energetyki po prostu morale narodu się zapadnie . Sądzę że im się to uda bo zachód to miękkie faje

Reklama