Siły zbrojne

Marynarka wsparła polsko-niemiecką akcję gaśniczą

Fot. 8. FOW
Fot. 8. FOW

Strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu wspierali działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej przy gaszeniu pożaru lasu na granicy Państwa.

Jak podała 8 Flotylla Obrony Wybrzeża, strażacy w marynarskich mundurach w godzinach popołudniowych otrzymali zgłoszenie z Miejskiego Stanowiska Kierowania z prośbą o wsparcie działań prowadzonych na granicy polsko-niemieckiej. W lesie na terenie przygranicznym zapaliło się poszycie leśne, płomienie objęły drzewa oraz zajęło się torfowisko. Pożar objął powierzchnię ponad jednego hektara w bardzo trudno dostępnym terenie.

image
Fot. 8 FOW.

Do gaszenia pożaru ruszyło kilka jednostek straży pożarnej i samolot, który zrzucał wodę z powietrza. W akcji brały udział wozy ratowniczo-gaśnicze PSP, Wojskowa Straż Pożarna, a także zastępy OSP z regionu Świnoujścia. Działania wspierali również strażacy z okolicznych gmin w Niemczech.

image
Fot. 8 FOW.

Wojskowa Straż Pożarna Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu (8. Flotylla Obrony Wybrzeża) jest włączona w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Żołnierze pełnią całodobową służbę i są gotowi do interwencji zawsze, gdy zajdzie taka konieczność.

image
Fot. 8. FOW

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.