Reklama

Siły zbrojne

Kto dostarczy flary do Jastrzębi?

Fot. Air National Guard
Fot. Air National Guard

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o otwarciu ofert w przetargu na dostawę nabojów zakłócających termicznych czyli innymi słowy pułapek termicznych (flar), które mogłyby być wykorzystywane na polskich samolotach bojowych F-16C/D Jastrząb.

Siły Zbrojne RP chcą pozyskać „naboje zakłócające termiczne” MJU-7A/B w komplecie 1:1 z pironabojami BBU-36/B lub innymi równoważnymi, dopuszczonymi do eksploatacji na samolotach F-16C/D Block 52+ użytkowanych w Siłach Zbrojnych RP. Ich dostawy mają zostać w pełni zrealizowane do końca października 2022 roku. Kwota, jaką wojsko jest skłonne wydać na ten cel to 18,65 mln PLN. Kryteria oceny to przede wszystkim cena (80 proc.) oraz okres gwarancji (20 proc.).

Po otwarciu ofert ogłoszono, że zgłoszenia w tej sprawie wysłały trzy podmioty. MEGMAR LOGISTICS&CONSULTING Sp. z o.o. zaproponowała cenę 37,14 mln PLN i okres 37 miesięcy gwarancji na swoje wyroby. Polski Holding Obronny Sp. z o.o. określił cenę na poziomie 51,74 mln PLN i ustalił gwarancję 60-miesięczną. Zaś firma Works 11 Sp. z o.o. zaproponowała cenę 19,67 mln PLN i gwarancję trwając 61 miesięcy.

Reklama

Komentarze (6)

 1. Ustawiator

  Macie wrażenie ze to deja bu Idziemy drogo bo na każdego musi starczyc?

  1. plusik

   Zakupią pewnie gdzieś w USA po komplecie na każdą maszynę plus 1 komplet w zapasie po cenie wprawiajacej w osłupienie i na tym się skończy historia pt. Kto dostarczy flary

 2. michalspajder

  Czyli albo Works 11 Sp. z o.o.,pomimo,ze minimalnie przekroczyli budzet,albo jak zwykle przetarg zostanie uznany za niewazny.Polski Holding Obronny to czesc PGZ,od razu widac po wygorowanej cenie.

  1. Gnom

   PHO to właściciel akcji PGZ a nie jego część. Spójrz w kwity założycielskie.

 3. wie-dźmin

  Wybór jest prosty jak promień lasera. WORKS 11 pozamiatał temat. Pozostało podpisać niezwłocznie kontrakt i egzekwować zapisy umowy.

  1. Arek

   I znowu wojsko dostanie bałkańskie gówno, które nie będzie działało i będzie zagrożeniem dla pilotów???

  2. R

   Co?

 4. Polak Mały

  Mam nadzieję, że podpiszą umowę z firmą Works , a nie z PHO . Różnica w cenie 30ml . Szkoda mi przetargu na BSL orlik, uwalili WB Electronic posiadającego dobrego Łosia, wybrali dużo droższą ofertę na licencji israelskiej i jeszcze te terminy dostawy, a świat idzie do przodu.

 5. piotr

  nie rozumiem tak dużych różnic w cenie, ktoś sobie.....żartuje, i według mnie jest niewiarygodny w tym rozdaniu , ale chyba i winnych przetargach

 6. .

  Dotąd nie miały?

Reklama