Reklama

Siły zbrojne

Książkowe propozycje na prezent od Defence24

Autor. Defence24

Już niedługo mikołajki i Święta Bożego Narodzenia, a Ty nie masz prezentu dla osoby, która interesuje się wojskiem? W naszym sklepie Defence24 znajdziesz wiele pomysłów książkowych na prezent dla jego lub jej w atrakcyjnych cenach.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W ofercie Sklep.Defence24 znajduje się wiele ciekawych propozycji, które zainteresują nie jednego mola książkowego interesującego się wszystkim co związane z armią Oto kilka naszych propozycji:

Rajd w działaniach pododdziałów lekkich

Operacje rajdowe występują w działaniach taktycznych od czasów starożytności, a w formie działań zagonowych (zagonów) obecne były również od średniowiecza w polskiej sztuce wojennej. W walce pododdziałów lekkich stanowią element tzw. małej taktyki (ang. infantry minor tactics, IMT), będąc skutecznym narzędziem walki w rękach dowódców pododdziałów specjalnych, regularnej piechoty czy partyzantki. W warunkach współczesnego, rozproszonego pola walki, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, nadal tworzy rzeczywiste zagrożenie dla przeciwnika w głębi jego ugrupowania, o czym świadczy trwająca wojna na Ukrainie.

Reklama
Autor. Defence24

Celem publikacji jest próba omówienia podstawowych elementów działań rajdowych, które zdaniem autora mają kluczowe znaczenie dla odniesienia sukcesu w walce małych pododdziałów. Umiejętne wykorzystanie warunków terenowych, skrytość infiltracji oraz efektywne wykorzystanie środków ogniowych, a także środków łączności i wsparcia dowodzenia stanowią podstawę wypracowania miejscowej przewagi taktycznej nad przeciwnikiem w rejonie obiektu rajdu

W publikacji szeroko wykorzystano dostępne regulaminy walki Wojska Polskiego, US Army, US Marine Corps, a także tytuły z zakresu IMT. Wymienione pozycje – uzupełnione przez doświadczenia autora nabyte w ciągu różnego typu szkoleń z zakresu IMT, a także przez prace studyjne – umożliwiły wypracowanie nowego spojrzenia na problematykę działań rajdowych.

Link do książki znajdziecie Państwo tutaj Rajd w działaniach pododdziałów lekkich

Nowoczesne szkolenie strzeleckie

Ambicją autora podręcznika Nowoczesne szkolenie strzeleckie jest pokazanie procesu szkolenia w skali niemalże masowej – bo grupy szkoleniowej liczącej ok. 20 strzelających – nie jest to więc przewodnik o tym, jak zostać superstrzelcem w skali szkolenia indywidualnego. Ta książka, pierwsza z cyklu podręczników taktycznych, nie zawiera przypisów, co wynika z faktu opierania się na własnych doświadczeniach autora.

Autor. Defence24

Sugerowany w podręczniku sposób nauczania i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia tego procesu są autorskie, podobnie jak proponowane strzelania wspomagające nabywanie kolejnych umiejętności. Większość opisów traktuje o pistolecie, jednak zarówno ćwiczenia, jak i uwagi techniczne czy metodyczne mają zastosowanie przy strzelaniach z broni długiej.

Czytaj też

Książka Nowoczesne szkolenie strzeleckie jest wartościową pozycją niezwykle przydatną w szkoleniu zarówno dla zaawansowanych amatorów, jak również dla członków organizacji proobronnych, żołnierzy WOT, a także dla żołnierzy zawodowych czy też fukcjonariuszy służb.

YouTube cover video

Link do książki znajdziecie Państwo tutaj: Nowoczesne szkolenie strzeleckie

Zasadzka w działaniach lekkiej piechoty

W większości obecnie obowiązujących regulaminach taktycznych działań piechoty armii NATO zasadzka stanowi jedną z metod walki, występującą w różnych rodzajach działań taktycznych. W dobie konfliktów o małej intensywności, które przyniosły renesans taktyki małych pododdziałów, tzw. małej taktyki (ang. infantry minor tactics, IMT), również zasadzka ponownie stała się skutecznym narzędziem walki w rękach dowódców pododdziałów piechoty, niezależnie czy mówimy o górach Afganistanu, stepach wschodniej Ukrainy czy terenach Górskiego Karabachu.

Autor. Defence24

Celem książki „Zasadzka w działaniach lekkiej piechoty" jest próba omówienia podstawowych elementów zasadzki, które zdaniem autora posiadają kluczowe znaczenie dla odniesienia sukcesu w walce małych pododdziałów lekkiej piechoty. Umiejętne wykorzystanie warunków terenowych, skrytość działania, efektywne wykorzystanie środków ogniowych i koordynacja działań, stanowiące niezbędne składowe małej taktyki, stanowią również podstawę wypracowania miejscowej przewagi taktycznej nad przeciwnikiem, co w posiada fundamentalne znaczenie dla powodzenia zasadzki.

Struktura publikacji tradycyjnie odzwierciedla założenie stworzenia skutecznego narzędzia prowadzącego dowódcę pododdziału lekkiej piechoty przez meandry organizacji i taktyki walki w zasadzce.

W publikacji szeroko wykorzystano dostępne regulaminy walki Wojska Polskiego, U.S. Army, U.S. Marine Corps, a także pozycje z zakresu IMT. Wymienione pozycje, uzupełnione przez doświadczenia autora nabyte w ciągu różnego typu szkoleń z zakresu IMT.

Link do książki znajdziecie Państwo tutaj: Zasadzka w działaniach lekkiej piechoty

Niemieckie Wojska Specjalne

Niemieckie Wojska Specjalne to kolejna książka z serii Wojska Specjalne Świata. Przyglądając się współczesnym konfliktom zbrojnym, które charakteryzują się wysokim poziomem asymetryczności i hybrydowości – eksperci wojskowi zgodnie stwierdzają – że siły specjalne są jednymi z najbardziej efektywnych narzędzi państwa do przeciwdziałania tego typu zagrożeniom. Poniższa pozycja monograficzna przedstawia współczesne struktury organizacyjne sił specjalnych, a także charakteryzuje niemieckie siły specjalne na przykładach ich bojowego użycia. Znajdziemy tu również mało znaną historię niemieckich działań specjalnych sięgającą czasów I wojny światowej.

Autor. Defence24

Link do książki znajdziecie Państwo tutaj: Niemieckie Wojska Specjalne

To tylko wybrane propozycję z naszego Sklepu Defence24 , zachęcamy do odwiedzenia sklepu na naszej stronie i zapoznanie się z innymi ciekawymi ofertami nie tylko książkowymi ale także gier planszowych czy gadżetów naszej redakcji.

Reklama

Komentarze

    Reklama