Reklama

Siły zbrojne

Kolejny bombowiec Wagnera zestrzelony nad Bachmutem

Fot. US Navy

Ukraińska 93 Brygada opublikowała film jakoby z zestrzelenia bombowca Su-24M nad Bachmutem. Byłaby to już kolejna maszyna przekazana prywatnej armii Prigożyna i utracona w walkach.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny

Na nagraniu widać wybuch i słup czarnego dymu typowego dla upadku samolotu bojowego. Na tle dymu wyraźnie widać też spadochron jednego z członków załogi, który opadał ale zawisł na drzewie nieopodal miejsca upadku samolotu. W oparciu o nagranie nie da się ustalić jakiego typu maszyna została zestrzelona. Jedyna informacja na ten temat to ta podana przez jej pogromców, czyli 93 Brygady Zmechanizowanej.

Czytaj też

Rosja posiadała przed wojną niecałe 300 Su-24 z czego około połowa została zmodernizowana do standardu M. Jak na razie potwierdzono zniszczenie kilkunastu tych samolotów, przy czym większość została zniszczona na ziemi, w bazach lotniczych. Od jesieni wiadomo, że część tych maszyn (zastępowanych obecnie przez nowoczesne Su-34) została przekazana Grupie Wagnera, co jest wykorzystywane przez tą organizację także do celów propagandowych.

Czytaj też

Fot. mil.ru

Komentarze (2)

  1. Ajot

    Czy zestrzelenie takich starych samolotów jak SU-24 i SU-25 stanowi w ogóle jakąś realną stratę dla Sił Powietrznych FR, skoro i tak mają je zastąpić SU-34?

  2. Chinol

    Zdazlyl narobic szkody na Ziemi zanim zestrzelony jak myslicie? Ktos sie zna?