Reklama

Siły zbrojne

Hiszpański EF-18M rozbił się w Saragossie

Hiszpański EF-18M
Autor. Ejército del Aire

Hiszpański samolot EF-18M Hornet rozbił się w czasie przygotowań do pokazów lotniczych w pobliżu lotniska w Saragossie. Pilot zdołał się katapultować, ale doznał obrażeń - poinformowały hiszpańskie siły powietrzne.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

20 maja doszło do wypadku samolotu EF-18M Hornet, który rozbił się w bazie lotniczej w Saragossie podczas przygotowań do pokazów lotniczych. Według doniesień medialnych samolot należał do sił powietrznych Hiszpanii. Jak pisze Daily Express, pilot zdołał się katapultować, ale doznał poważnych obrażeń kończyn. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ranny lotnik został przewieziony do szpitala wojskowego w Saragossie.

Czytaj też

Według hiszpańskich gazet pilot wykonywał manewry pokazowe, kiedy doszło do katastrofy. Nagranie z katastrofy pokazuje, jak EF-18M Hornet spada w pobliżu gęsto zaludnionego obszaru miejskiego. Na szczęście żadna osoba postronna nie została poszkodowana.

Reklama

Czytaj też

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez kontrolerów ruchu lotniczego, pilot jest kapitanem Hiszpańskich Sił Powietrznych i Kosmicznych z ponad 1000 godzinami nalotu. Odrzutowiec należał do 15. Skrzydła hiszpańskich Sił Powietrznych. Hiszpania jest w trakcie wymiany floty Hornetów, lokalnie oznaczonych jako EF-18, na Eurofightery Typhoon. Jednak amerykańskie maszyny posłużą do końca dekady, nim proces ten zostanie zakończony.

Czytaj też

EF-18 Hornet to wersja samolotu wielozadaniowego F/A-18 Hornet wyprodukowanego przez amerykańską firmę McDonnell Douglas (dziś Boeing) dla Hiszpanii. Maszyna ta weszła do służby w hiszpańskich Siłach Powietrznych 10 lipca 1986 roku.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

  1. Single Malt 50 g

    Na tym minutowym filmiku widać, że pilot szybko schodził, a później mocno poderwał maszynę... może przymroczyło?

  2. PPPM

    To jakaś plaga....

Reklama