Reklama

Siły zbrojne

Gruzja dołączy do sił szybkiego reagowania NATO już w 2015 r.

Gruzja dołączy do sił szybkiego reagowania NATO już w 2015 r. – fot. nato.int
Gruzja dołączy do sił szybkiego reagowania NATO już w 2015 r. – fot. nato.int

Dzięki pomocy finansowej ze strony Stanów Zjednoczonych Gruzja dołączy do sił szybkiego reagowania NATO NRF (NATO Response Force) w 2015 r.

Deklarację taką złożył gruziński minister obrony narodowej Irakli Alasania 12 lutego br. podczas konferencji prasowej prowadzone wspólnie z przewodniczącym komitetu wojskowego NATO generałem Knudem Bartelssem, który odbywał wizytę roboczą na południowym Kaukazie. Krajem „sponsorującym” mają być Stany Zjednoczone.

Decyzja ta według Bartelsa jest wynikiem znacznych postępów jakie w dziedzinie obronności dokonały się w Gruzji w ciągu ostatnich lat.

Siły szybkiego reagowania NATO zostały powołane w listopadzie 2002 r. i obecnie liczą one około 13000 żołnierzy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, którzy są gotowi do szybkiego przerzucenia w dowolny rejon świata wskazany przez dowództwo NATO.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.