Reklama

Siły zbrojne

Giżycka brygada szkoli przeciwlotników

Fot.szer. Adrian Staszewski
Fot.szer. Adrian Staszewski

Na Mazurach zima zagościła na dobre, dzięki temu Zawiszacy - w tym żołnierze dywizjonu przeciwlotniczego - mogą szkolić się w różnych warunkach pogodowych.

Jak podaje kpt. Martyna Kupis, na Placu Ćwiczeń Taktycznych Świdry żołnierze 2. baterii przeciwlotniczej dywizjonu przeciwlotniczego 15GBZ realizowali zajęcia z pracy bojowej na sprzęcie. W trakcie zajęć w wykonywali m.in. normy szkolenia bojowego.

Główny nacisk w czasie zajęć położny był na doskonalenie umiejętności praktycznych z pracy bojowej na sprzęcie, znajomości jego budowy oraz współdziałania jego części i elementów. W trakcie szkolenia sprawdzono umiejętności osób funkcyjnych z organizacji zabezpieczenia bojowego pododdziału w czasie pracy bojowej na sprzęcie, a także umiejętności dowódców obsług z zakresu metodycznego prowadzenia zajęć. Głównym celem zajęć było zgrywanie elementów ugrupowania bojowego baterii w prowadzeniu dynamicznych i manewrowych działań w różnych sytuacjach taktycznych.

image
Fot.szer. Adrian Staszewski 

Od zeszłego roku Zawiszacy działają również na przeciwlotniczych zestawach Poprad, które są przeznaczone do wykrywania, rozpoznania i niszczenia celów powietrznych na bliskich odległościach i małych wysokościach przy użyciu samonaprowadzających się pocisków rakietowych bardzo krótkiego zasięgu.

Reklama

Komentarze

    Reklama