Reklama

Siły zbrojne

Gen. Andrzejczak z wizytą w Połączonym Dowództwie Wsparcia

Autor. Sztab Generalny WP

W dniach 17-18 kwietnia br. Generał Rajmund T. Andrzejczak odwiedził Joint Support and Enabling Command (JSEC) w Niemczech. Szef Sztabu Generalnego WP spotkał się z Dowódcą JSEC - gen. broni Alexandrem Sollfrankiem, zastępcą dowódcy JSEC – gen. dyw. Dariuszem Ryczkowskim i polskimi żołnierzami pełniącymi służbę w Ulm.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W komunikacie Sztabu Generalnego czytamy, że w trakcie wizyty w Połączonym Dowództwie Wsparcia szef Sztabu Generalnego spotkał się z Dowódcą JSEC - gen. broni Alexandrem Sollfrankiem. Rozmowy dotyczyły m.in. wniosków płynących z działań wojennych w Ukrainie, w kontekście planowania operacji wsparcia logistycznego państw NATO. Podczas dyskusji poruszono temat procedur przygotowania infrastruktury logistycznej do zabezpieczenia operacji wojskowych przez siły zbrojne Sojuszu, wyzwań stojących przed logistyką w czasie pokoju, kryzysu i wojny oraz współpracy z dowództwami operacyjnymi NATO.

Autor. Sztab Generalny WP
Autor. Sztab Generalny WP

Szef Sztabu Generalnego WP spotkał się z zastępcą dowódcy JSEC – gen. dyw. Dariuszem Ryczkowskim i polskimi żołnierzami pełniącymi służbę w Ulm. Rozmowa dotyczyła zadań realizowanych w Niemczech przez nasz personel oraz możliwości wykorzystania doświadczeń ze służby w strukturach NATO po powrocie do kraju.

Reklama

Czytaj też

Przypomnijmy, że Joint Support and Enabling Command (JSEC) to dowództwo operacyjne z wielonarodowym personelem bezpośrednio podległym Naczelnemu Dowódcy Sił Sojuszniczych w Europie (SACEUR) i jego Naczelnemu Dowództwu Sił Sojuszniczych w Europie (SHAPE) w Mons w Belgii. W czasie pokoju misją JSEC jest wspieranie operacji logistycznych wojsk Sojuszu w Europie, prowadzonych na lądzie, wodach śródlądowych i w powietrzu oraz współpraca z dowództwami NATO odpowiedzialnymi za planowanie działań.

Źródło: Sztab Generalny WP

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama