Reklama

Siły zbrojne

Finansowanie tarczy antyrakietowej coraz bardziej pewne

23 października br. o godz. 16, odbędzie się w sejmowej Komisji Obrony Narodowej pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy dot. finansowania systemu obrony przeciwrakietowej. 



Projekt Ustawy o zmianie ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, wniesiony do Sejmu 24 września br. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej będzie uzasadniał przed członkami KON Sekretarz Stanu – Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, gen. Stanisław Koziej.

Treść proponowanego projektu:

Art. 1. W ustawie z dnia 25 maja 2001 r. o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2009 r. Nr 67, poz. 570, z późn. zm. 1)) w art. 7 po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:

„2a. W latach 2014 – 2023 na sfinansowanie wyposażenia Sił Zbrojnych w środki obrony przeciwrakietowej w ramach systemu obrony powietrznej przeznacza się corocznie wydatki budżetowe z części budżetu państwa „obrona narodowa” co najmniej w wysokości stanowiącej przyrost planowanych wydatków tej części budżetu na rok bieżący w stosunku do ich wysokości w roku poprzednim .”.

Art. 2. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama