Reklama

Siły zbrojne

Estonia zapowiada ogromne manewry na jesieni

Estońscy żołnierze
Estońscy żołnierze
Autor. Sõdurileht/Facebook

Jesienią 2023 roku zorganizujemy największe w historii Estonii ćwiczenia żołnierzy rezerwy, na które wezwanych zostanie ponad 10 tys. wojskowych - poinformowało w poniedziałek estońskie ministerstwo obrony.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"Manewry wzmocnią zdolności wojsk obrony terytorialnej Estonii" - napisano na Twitterze resortu obrony Estonii.

Czytaj też

Rezerwiści stanowią główny komponent estońskich sił obronnych. "Dla państwa o niewielkich zasobach ludzkich i ekonomicznych jedyną możliwą formą obrony narodowej jest rezerwa wojskowa oparta na woli obrony obywateli. W czasie pokoju rezerwiści prowadzą normalne życie, a państwo zajmuje się jedynie ich szkoleniem oraz zaopatrzeniem w sprzęt i broń. W czasie wojny rezerwiści są natomiast mobilizowani do jednostek wojskowych" - wyjaśniło w komunikacie estońskie ministerstwo.

Reklama

Czytaj też

Konstytucja Republiki Estońskiej przewiduje obowiązek pełnienia służby wojskowej w Siłach Zbrojnych wszystkich zdrowych fizycznie i psychicznie obywateli płci męskiej. Czas służby poborowej wynosi 8 lub 11 miesięcy, w zależności od wykształcenia i stanowiska, jakie Siły Zbrojne zapewniają poborowemu.

Ćwiczenia rezerwistów są w Estonii organizowane co pięć lat.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

 1. OptySceptyk

  Jeśli ktokolwiek w MON faktycznie uważa, że da się stworzyć 300tys armię bez przywrócenia poboru, to powinien zmienić pracę.

  1. Marcyk

   W punkt !!! 300 tys. bez poboru jest nierealne !!!

  2. Monkey

   @OptySceptyk: Jestem ciekaw czy naprawdę tak uważają, czy też uważają, że przed wyborami nie należy aż tak bardzo testować nastrojów społecznych😂

Reklama