Reklama

Siły zbrojne

Brytyjskie Typhoony wylądowały w Turcji

Brytyjskie samoloty Typhoon
Autor. Royal Air Force

Brytyjskie samoloty Typhoon wzięły udział w dużych wielonarodowych ćwiczeniach na terenie Turcji w których biorą udział także maszyny z Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Azerbejdżanu i Pakistanu – poinformował RAF.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Od 5 do 12 maja 2023 odbyły się ćwiczenia Anatolian Eagle, których gospodarzem była Turcja. W ćwiczeniach na terenie bazy lotniczej Konya wzięło udział wiele samolotów z z Wielkiej Brytanii, Turcji, Azerbejdżanu, Pakistanu, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Czytaj też

Jak podano w komunikacie RAF, brytyjskie Typhoony wzięły udział w wielu realistycznych scenariuszach walki. Przeprowadziły one serię złożonych operacji powietrznych w symulowanych działaniach. Typhoony RAF latały obok katarskich Typhoonów, tureckich, emirackich i pakistańskich F-16, tureckich F-4 oraz azerbejdżańskich SU-25.

Reklama

W ćwiczeniach brały też udział Zespół z Sił Wczesnego Ostrzegania i Kontroli NATO z udziałem samolotu E-3A, a tureckie Siły Powietrzne zaangażowały swój E-7T Peace Eagle w celu koordynacji ćwiczenia z powietrza.

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama