Siły zbrojne

Błaszczak: wojsko uruchomi kolejne mobilne laboratorium

Mobilne laboratorium / Fot. twitter.com/MON_GOV_PL
Mobilne laboratorium / Fot. twitter.com/MON_GOV_PL

Wojsko uruchomi kolejne mobilne laboratorium, które będzie wykonywać testy na obecność koronawirusa - poinformował w poniedziałek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szef MON we wpisie na Twitterze poinformował również o podpisaniu decyzji, rozszerzającej zakres pomocy udzielanej podmiotom medycznym przez Wojska Obrony Terytorialnej. WOT mają nieść pomoc m.in. w kwestii awaryjnej dostawy energii czy zabezpieczenia teleinformatycznego.

O uruchomieniu pierwszego mobilnego laboratorium minister Błaszczak poinformował w ubiegłym tygodniu. Podkreślił wówczas na Twitterze, że jest ono w stanie wykonać do 120 testów na koronawirusa dziennie.

W działaniach przeciwepidemicznych resort obrony współpracuje z innymi służbami i Ministerstwem Zdrowia. Wojsko utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii jest w stanie wykonać dziennie 350 testów na obecność koronawirusa.

Źródło:
PAP

Komentarze