Reklama

Siły zbrojne

160 modułowych stanowisk dowodzenia dla polskiej armii

Mobilny Moduł Stanowiska Dowodzenia MMSD 
Oddział / Pododdział produkcji WZŁ-1 - fot. wzl1.com.pl
Mobilny Moduł Stanowiska Dowodzenia MMSD Oddział / Pododdział produkcji WZŁ-1 - fot. wzl1.com.pl

Inspektorat Uzbrojenia rozpisał przetarg na dostawę 160 sztuk Mobilnych Modułów Stanowiska Dowodzenia oddział/pododdział (MMSD o/p) w latach 2015-2022. Pozyskanie tego typu elementów systemu dowodzenia związane jest z realizacją programu modernizacji sił zbrojnych.

Przetarg dotyczy Mobilnych Modułów Stanowiska Dowodzenia oddział/pododdział, które są przeznaczone do zabezpieczenia miejsc pracy dla osób funkcyjnych w strukturze dowodzenia na poziomie taktycznym. MMSD o/p według zapisów specyfikacji mają składać się z następujących elementów:

  1. Zgodny z normą PN-ISO 668:1999P 15 stopowy kontener dowódczo-sztabowy podzielony na część operacyjną (przeznaczoną dla personelu) i techniczną.
  2. Moduł techniczny pozyskany w ramach odrębnej umowy i znajdujący się na wyposażeniu SZ RP. Jest on wyposażony w dwa zespoły prądotwórcze o mocy zapewniającej zasilanie urządzeń kontenera w energię elektryczną w warunkach pełnej autonomii działania.
  3. Pojazd samochodowy Jelcz 662 znajdujący się na wyposażeniu SZ RP, na którym zbazowany jest system. Ciężarówki w konfiguracji z kabiną dwuosobową i rama podkontenerową zgodna ze standardem wojskowym zostaną dostarczone wykonawcy zamówienia przez producenta w celu instalacji wymienionych wyżej komponentów, czyli kontenera MMSD i modułu technicznego.

Od oferentów w przetargu wymagane jest doświadczenie w zakresie projektowania, budowy lub montażu specjalistycznych zabudów pojazdów samochodowych, pojazdów specjalnych lub pojazdów używanych do celów specjalnych na bazie kontenerów. Dowodem wymaganym jest realizacja tego typu prac w okresie ostatnich 5 lat lub wykonanie zamówienia na instalację sprzętu teleinformatycznego lub łączności w systemach dowodzenia wojskami i kierowania środkami walki o wartości co najmniej 3 000 000 zł.

Ocena złożonych propozycji obejmuje następujące kryteria:

1. Cena (80%)

2. Okres gwarancji (10%)

3. Koszt pakietu serwisowego (5%)

4. Koszt serwisu pogwarancyjnego (5%).

Termin zgłaszania ofert mija 15 października 2014 roku.

Reklama

Komentarze (18)

  1. satzujinken

    ... to jest przeznaczone na konflikt asymetryczny, całą nasza armia jest ... korpusem (jednym korpusem!) ekspedycyjnych wojsk kolonialnych, więc o czym dyskusja ?

  2. arza

    Kanciapy dla trepów Będą gdzie mieć wódkę pić w spokoju

  3. totenkopf

    nie rozumiem,po co ten przetarg, skoro mają już super ofertę,niepotrzebna biurokracja i tyle

    1. szyszka

      ta biurokracja jest nieodzowna przy takich zakupach i ma uchronic nabywce przed ukrytymi wadami kontraktu jak i stworzyc obraz zakupu najlepszej oferty o ktorej nie bedzie mozna powuiedziec ze kupili bo ktos wzia w lape a to jes g.. nikomu niepotrzebne

  4. szyszka

    po co to znow oscia stawac czy kijem wode zawracac sa 20 produkowane przemyslowo gotowe do wszelakiego transportu po co mieszac jak potem wszelakie dzialania beda opierac sie na standartach?chyba nadmiar pieniedzy poczuli bo zaczynaja sie krecic w kolko .Zamiast znieniac gabaryty kontenera powinni sie skupic na budowie czolgu lekkiego z armata 120 mm i opracowaniem pociskow do raka

  5. Radek

    Co za skrajny idiota wymyślił kontenery 15"? Sprzęt do transportu i przeładunku standardowych kontenerów ISO 20" można znaleźć wszędzie, a pod taki "super" rozmiar to będzie potrzebne specjalne wyposażenie, którego nikt nie ma. Inaczej mówiąc, będą to kontenery których nie da się przewieźć ani na statku kontenerowym, ani na wagonie kontenerowym, ani na cywilnej ciężarówce.

    1. say69mat

      Istnieje jeszcze jeden problem ... kamuflaż. Przecież tak oznaczony kontener to wymarzony cel dla ekipy snajperów. Bądź 'specjalsów' naprowadzających uzbrojenie precyzyjne. Tego typu stanowiska dowodzenia nie powinny się wyróżniać niczym szczególnym od pozostałych pojazdów w kolumnie.

  6. noone

    Broń kupujcie, zwiększajcie pododdziały bojowe a nie nabywanie budy dowodzenia, sztabowców już jest za dużo, niedługo będą dowodzić samym sobą.

  7. szturman

    Szkoda tego komentować. Brakuje mi tu jeszcze po jednym Mercedesie do tego zestawu.

  8. jacuś

    i do każdego modułu po generale !

    1. anim

      Trafiłeś w sedno

  9. Wojmił

    160 modułów dowodzenia... to dużo jak na ilość jednostek i sprzętu jakimi mają dowodzić...znaczy się takich modułów będzie więcej niż wszystkich kompanii leo, rosomaków i T-72/91 razem wziętych... (nie wspominam o jednostkach artylerii bo te mają swoje własne wozy dowódcze tak samo jak jednostki plot i inne).

  10. XXX

    a mamy na wyposażeniu już tego typu rzeczy? Np. dziś widziałem podobny "kontener" wojskowy

  11. MenVis

    To Tarnów ze swoim kontenerem jako nowość na targach odpada . A szkoda.

  12. alibaba

    Nasuwa się pytanie: - czy w naszym kraju - POLSKA miarą długości jest metr czy stopa? - czy 160 Jelczy będzie pochodziło z puli już zamówionych czy będą to dodatkowo zamawiane pojazdy?

  13. Kierowca

    Fajne te Jelczyki !

  14. TerrorMole

    To będzie na 622 czy 662 (vide zdjęcie)? czy może jednak na 442.32? Jakie podwozie będzie do tego celu wybrane, spodziewałem się, że skorzystają jednak ze świeżo zamówionych 4x4!

  15. gliop

    Podobają mi się te nowe Jelcze ;)

  16. Millo

    Przetarg pod HSW, i bardzo dobrze

    1. Meikyo

      Jakie k.. HSW ? Bo podwozia Jelcza a jelcz w części wojskowej przejęty przez HSW? Te podwozia są już zamówione w ramach tzw. programu samochodowego. Założono zakup rodziny samochodów ciężarowych jako podwozia do sprzętu specjalistycznego i jest na to umowa. Wymogi montażu nowego sprzętu na tych pojazdach są oczywiste i rozsądne.

    2. tj

      Chyba pod WZŁ-1..

  17. TJ

    Nareszcie!

  18. xyz

    A czym chcą dowodzić, skoro u nas więcej wodzów niż Indian?

Reklama