Rosyjska żandarmeria w Aleppo

24 grudnia 2016, 12:38
Fot. mil.ru
Reklama
Defence24
Defence24

Batalion rosyjskiej żandarmerii wojskowej został w czwartek wieczorem rozmieszczony w Aleppo po przejęciu kontroli nad całością miasta przez syryjskie wojska rządowe i ich sojuszników - poinformował w piątek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. 

Informację taką zawarto w komunikacie służb prasowych Kremla ze spotkania Szojgu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Według komunikatu, celem obecności żandarmerii (policji wojskowej) jest zachowanie porządku i bezpieczeństwa w mieście.

Nie podano liczebności rozmieszczonego batalionu, ale w rosyjskich siłach zbrojnych liczą one zwykle 300-400 osób. 

Szojgu dodał, że wojsko pomaga w przywróceniu dostaw wody i energii elektrycznej we wschodnich dzielnicach Aleppo, o które toczyły się ostatnie walki. Ponadto rosyjscy saperzy rozminowują miasto.

Zdaniem rosyjskiego ministra obrony, bardzo bliskie jest porozumienie w sprawie całkowitego zawieszenia broni w Syrii - Szojgu nie podał jednak żadnych szczegółów w tej sprawie.

Syryjski reżim poinformował, że po ewakuacji ostatniej grupy rebeliantów przejął w czwartek całkowitą kontrolę nad Aleppo. Były bastion rebeliantów w tym mieście, dawnej stolicy gospodarczej Syrii, upadł po miesiącu zaciętej ofensywy prowadzonej przez siły syryjskie, wspierane przez irańskie bojówki i Rosję.

Wschodnie dzielnice Aleppo były kontrolowane przez rebeliantów od lipca 2012 roku; miasto było od tego czasu podzielone na części rządową i kontrolowaną przez rebeliantów, którzy chcieli obalić prezydenta Baszara el-Asada.

PAP - mini

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
zyg
sobota, 24 grudnia 2016, 18:29

trochę nędzny widok zbrodniarze wojenni pretendują być MPs z Norynbergi?

Marek
sobota, 31 grudnia 2016, 15:59

Trochę jak oddziały SS w zdobytej Warszawie.

b
sobota, 24 grudnia 2016, 16:55

A co w tym dziwnego ?

yaro
sobota, 24 grudnia 2016, 15:19

bardzo dobrze, nie ma to jak szkolenie w warunkach bojowych ...

maniuś
niedziela, 25 grudnia 2016, 12:22

Ktoś musi panować nad całością wojsko Syryjskie jest potrzebne w innej części kraju do walki - żandarmeria i to jeszcze dobrze wyszkolona jest potrzebna tam w ALLEPPO . To tak jak nasi wojskowi w AFGANISTANIE .

tagore
niedziela, 25 grudnia 2016, 19:52

W Syrii była delegacja czeska i słowacka rozmawiająca o odbudowie Kraju.

rozczochrany
poniedziałek, 26 grudnia 2016, 13:24

No własnie. A dlaczego polskiej delegacji nie było? Ani w Syrii, ani w Iraku, ani w Kurdystanie, gdzie też już podpisuje się kontrakty. Przez głupią politykę dajemy zarabiać innym a naszych firm tam nie ma.

Tweets Defence24