Reklama

Geopolityka

Rosyjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła drony w okolicy bazy Hmeimim w Syrii

 Lekki bezzałogowiec Raven. Fot. Maj. Will Cox/ US National Guard.
Lekki bezzałogowiec Raven. Fot. Maj. Will Cox/ US National Guard.

Rosyjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła nad bazą w Hmeimim w Syrii kilka niezidentyfikowanych dronów - podała w niedzielę agencja Ria-Nowosti, powołując się na rzecznika bazy.

Agencja Interfax podała, że rosyjska baza, położona w pobliżu Latakii, nie została uszkodzona.

Nie był to pierwszy przypadek próby ataków dronów na bazę lotniczej w Hmeimim. Rosyjskie siły obrony przeciwlotniczej przechwyciły kilka małych dronów 24 kwietnia i 22 maja.

jw/PAP

Reklama

Komentarze (12)

 1. bryxx

  Panie Davien z balsy to jest model na zdjęciu, najłatwiej zaś zrobić latający model(drona) z podkładu pod panele czyli z pianki. Domyśl się pan jak łatwo takie coś wykryć i zestrzelić. Balsa także świeci na ekranie co najmniej tak jak Zeppelin. Skoro te ruskie drony takie zacofane to wiocha dla żelaznej tarczy i patriotów że taki szmelc całkiem niedawno przedefiladował im przed nosem i go nic nie zestrzeliło. Nie sztuka zrobić płatowiec modelu trudny do wykrycia, odpowiedni silnik i system naprowadzania tego nie kupisz nawet w super zaopatrzonym modelarskim sklepie.Bajki o silnikach z kosiarki to mogą niektórzy znafcy opowiadać dzieciom na dobranoc.

 2. Davien

  Panie nierozgarniety, pokazałem jedynie róznice miedzy normalnym, nawet przestarzałym dronem jak np Forpost( najlepszy jaki maja Rosjanie to własnie ten dron, czyli przestrarzały izraelski searcher Ii) a modelami z balsy i sklejki do jakich stzrelaja nad hmiejmin, W porównaniu do rosyjskich zachodnie drony to tak ze 2-3 gen w przód:) Wiec jak zwykle sie osmieszyłeś:))

 3. AWU

  Rosjanie się poprawili . W czasach 2 w.ś. ich zmasowana naziemna OPL wokół Moskwy zestrzeliła SZEŚĆ samolotów Luftwaffe a Ju-86 latały bezkarnie nad Moskwą jeszcze wiosną 1944. Podczas nalotu na Połtawę wystrzelili w 4 godziny 16 tys pocisków nie uzyskując pojedynczego trafienia. Najlepszym wynikiem rosyjskich plotników jest chyba ten z 1968r gdy obsługiwana przez Rosjan bateria SA-2 PIĘCIOMA POCISKAMI zniszczyła nie tylko amerykańskiego drona ale również dwa ścigające go Mig-17 komunistycznego Wietnamu (normalna średnia w tym czasie to było 45 pocisków na jedno trafienie) O historii Mathiasa Rusta i jego Cessnie na placu Czerwonym nie wspominając.

 4. rozgarnięty obserwator

  Davien i tak właśnie przez swoją \"dziwną\" wypowiedź własnie potwierdziłeś, że Rosjanie i Irańczycy maja najlepsze drony na świecie. a tu cytat z wypowiedzi\" Do Ak, mniej wiecej taka jak F-22(dron w którego strzelał patriot) i MiG-15( drony nad hmiejmin:)\"

 5. Davien

  Panie Yaro, jak był wyłaczony w trakcie nalotu to widac sie zepsuł, ot taka russkaja technika, a co do wystrzelania to dawno tak się nie usmiałem:) Wystrzelili wszystkie rakiety i 1200pocisków do działek, ale do czego? Widać znowu walili w pieski preriowe a nastepnie wyszli na fajka?? Panie Yaro dawno tak się nie osmieszyłeś:)

 6. yaro

  @Davienku poległ dlatego, że był wy łączony a nawet gdyby był włączony to też by nic nie zrobił bo był juz wystrzelany i czekał na przeładowanie. Ale taki znawca jak Ty powinien to wiedzieć.

 7. Davien

  Do Ak, mniej wiecej taka jak F-22(dron w którego strzelał patriot) i MiG-15( drony nad hmiejmin:)

 8. AK

  Ciekawe jaka jest różnica zaawansowania technologicznego drona, którego nie trafił patriot i dronów, które zestrzelili Rosjanie.

 9. Davien

  Do Yaro i hanysa, jak na razie widac ze zestzrelenie kilku kolejnych modeli z balsy to wielkie swieto w Rosji, natomiast w starciu z normalnym dronem wasz Pancyr poległ na całej linii. Patriot zestrzelił ostatnio 3 z czterech normalnych dronów a nie modeli wiec znowu rosyjska OPL ....

 10. maxio

  Znając ruską propagandę, to pewnie sami sobie te drony najpierw wypuścili. Ot całe wytłumaczenie \"sukcesu\" :)

 11. yaro

  Czyli już wiemy kto ma najlepszą OPL na świecie. Ostatnio Izrael strzelał z Patriota do drona i skończyło się koszmarnie.

 12. Hanys

  Dali radę, w przeciwieństwie do patriota :)

Reklama