Rosja modernizuje stare kazachskie czołgi

6 czerwca 2014, 09:51
Rosja i Kazachstan będą wspólnie modernizowały czołgi T-72 – fot. M.Dura
Reklama

Rosja i Kazachstan postanowiły wspólnie modernizować postsowieckie czołgi T-72 oraz zbudować na ich bazie nowy transporter opancerzony.

Prace maja wystartować w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. W ich wyniku nie tylko zostaną zmodernizowane czołgi T-72, ale w oparciu o ich podwodzie będą opracowane również nowe transportery opancerzone i pojazdy wsparcia logistycznego. Wykorzystane zostaną do tego czołgi wcześniej wycofane z kazachskiej armii.

Prace mają zostać wykonane w konsorcjum, w skład którego wchodzą rosyjskie zakłady Uralwagonzawod i kazachskie Engineering. Konsorcjum to zostało założone we wrześniu 2013 r. w czasie wystawy Russia Arms Expo w Niżnym Tagilu.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
ito
piątek, 6 czerwca 2014, 15:01

Czy być rusofobem to być nieczytatym mułem? Napisane jest- będą modernizować czołgi KAZACHSKIEJ armii i konwertować je do roli TO- czyli pojazdu znacznie mniej bojowego niż czołg- pojazdu ukierunkowanego na ochronę życia żołnierzy. Robią to od jakiegoś czasu Żydzi- i jakoś nikt ich nie wyzywa od imperialistów. A na złom wszystko, co można wykorzystać albo sprzedać kieruje z upodobaniem polska armia- a potem zastanawia się, skąd wziąć zamienniki (pamięta ktoś jak to ze SKOTami było?).

RIKI
piątek, 6 czerwca 2014, 14:34

Złom ! Złom i jeszcze raz Złom!

EAEW
czwartek, 19 czerwca 2014, 22:23

A widziałeś Białoruska modernizacje T-72 ????

geostrateg
piątek, 6 czerwca 2014, 19:13

No popatrz pan jakie te Ruskie są głupie! Przecież zamiast takich głupich modernizacji powinni jak Polska mądrze zamknąć zakłady zbrojeniowe, zlikwidować krajową produkcję i kupić stare czołgi w Niemczech!

abe29
piątek, 6 czerwca 2014, 12:52

Może planują wysadzić w atmosferze atomówkę nad Europą, żeby impuls elektromagnetyczny rozwalił elektronikę w samolotach NATO i zająć tysiącami starych czołgów Europę:)

Maciek199815
sobota, 7 czerwca 2014, 07:43

Dlatego proponuje kupić kilka milionów RPG; tak dla spokoju

dddddd
piątek, 6 czerwca 2014, 11:14

Po co? po to bo Rosja to kraj imperialistyczny, problemy rozwiązują tylko za pomocą siły, agresji, manewrami, straszeniem bo inaczej nie potrafią.

obiektywny
piątek, 6 czerwca 2014, 17:56

Wstaw zamiast wyrazu Rosja wyraz USA i to co napisałeś będzie prawdą. Świadczy o tym ilość państw na które po II WŚ napasła Rosja i ilość na które napadły USA oraz ilość ofiar tych napaści ze strony Rosji i ze strony USA. Niestety propagandą nie da się na dłuższą metę zakryć prawdy.

Tweets Defence24