Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Zmiany w Grupie WB. Nowy prezes MindMade

Autor. Defence24

Paweł Poncyljusz został prezesem firmy MindMade, należącej do Grupy WB. MindMade sp. z o. o to firma należąca do Grupy WB. W jej ramach zajmuje się zaawansowanymi technologicznie mobilnymi systemami łączności bezprzewodowej, projektowanymi do zastosowań w komunikacji specjalnej oraz wojskowej, w tym także szyfrowanej łączności specjalnej.

Nowym prezesem spółki został Paweł Poncyljusz, wieloletni parlamentarzysta - były poseł Koalicji Obywatelskiej, były członek Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. W trakcie swojej kariery piastował stanowisko wiceministra gospodarki w latach 2006–2007.

Reklama

Działalność spółki MindMade, której prezesem został Paweł Poncyljusz, zastępując na tym stanowisku Jana Szczyrka obejmuje trzy główne obszary. Są to:

 • projektowanie i produkcja urządzeń elektronicznych oraz systemów kierowanych na rynek specjalny (administracja publiczna, służby bezpieczeństwa publicznego, służby odpowiedzialne za ochronę infrastruktury krytycznej).

Czytaj też

 • zaawansowane perymetryczne systemy ochrony rozległych obszarów i obiektów infrastruktury krytycznej bazujące na algorytmach sztucznej inteligencji.

Czytaj też

 • zaawansowane rozwiązania zabezpieczenia łączności. Firma oferuje autorskie rozwiązania i produkty, jak również realizuje projekty we współpracy z partnerami zewnętrznymi oraz projektuje rozwiązania dostosowane do specyficznych konkretnego klienta.

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze (11)

 1. Hevelius_Poland

  Brawo, brawo, brawo! Nareszcie fachowcy wchodzą gry. Po latach pisowskiego zastoju, upadku i degradacji Polska staje na nogi. Murem za polskim mundurem!

  1. Był czas_3 dekady

   "Polska staje na nogi." Żartujesz? Tysiące ludzi do planowanych zwolnień/redukcji kadr, a intratne zakłady sprzeda się za friko. Szykuje się wzrost bezrobocia i strach w ludzkich oczach.

 2. easyrider

  Odpartyjnienie co się zowie

 3. dkardas

  Były poseł PO to najlepsza rekomendacja :)

  1. Pawelek

   Z tego co pamiętam, to był ministrem w rządach Marcinkiewicza i Kaczyńskiego. Jeszcze w 2010 r. był rzecznikiem sztabu wyborczego J. Kaczyńskiego. Dopiero w 2019 r. związał się z PO, czyli w czasie, kiedy PIS myślał, że będzie rządzić wiecznie.

  2. Pawelek

   W każdym razie nie jest to właściciel sklepu akwarystycznego, jak bywało drzewiej.

  3. Paweł P.

   PIS miał takich u siebie "karierowiczów" wcześniej był program telewizyjny, za minimalną poseł miał wyżyć.

 4. DanielZakupowy

  Program "Koalicja na swoim" :)

 5. Boboszów

  Facet po historii na UW. Specjalista aż miło.

 6. Bogus2020

  Grarulacje. Mam nadzieje, że to poskutkuje szeroko zakrojonymi zakupi nowoczesnej łączności dla WP produkcji WB. Od drużyny w górę

  1. de Paye

   Taką jak w 1939r.

 7. młodygrzyb

  Czyli firma produkująca sprzęt najlepszy w swojej klasie na świecie musi posuwać się do takich działań aby mieć szanse w swoim kraju. Najpierw pis a teraz koledzy z układu popisowego pchają nas w stronę standardów ukraińskich. Z drugiej strony wymachują szabelką mocniej niż władze Polski w przededniu września 1939. Szok.

 8. leśny władek

  jest przypowieść o krewnych królika, albo Donalda nie pamiętam cos koło tego [ onego ]. Rekomendacja idealna.

 9. de Paye

  No to już WB zostanie wchłonięte poprzez KMW

 10. user_1064174

  Zerknałem na wykształcenie gość studiował.... historie (nawet nie skończył)

 11. Klozapol

  Fachowiec w tej dziedzinie:)

Reklama