Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Zmarł Henryk Kruszyński, prezes TELDAT

Fot. Teldat
Fot. Teldat

Dr. Inż. Henryk Kruszyński odszedł po ciężkiej walce z chorobą w dniu 15 września br. – poinformowała firma TELDAT na swojej stronie internetowej.

Teoretyk i praktyk w zakresie rozwoju informatyki i elektroniki, a także wychowawca licznych kadr w tych dziedzinach, Henryk Kruszyński zostanie zapamiętany jako wizjoner w dziedzinie systemów dowodzenia i łączności.

Był autorem wielu publikacji naukowych oraz wszystkich produkowanych w firmie TELDAT zaawansowanych, innowacyjnych teleinformatycznych systemów wsparcia dowodzenia, łączności i działań wojsk, od niemal ćwierć wieku wdrażanych i eksploatowanych w Siłach Zbrojnych RP i armiach sojuszniczych. Henryk Kruszyński to również laureat wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień krajowych i międzynarodowych za zaangażowanie i ponad 40-letnią działalność w obszarze rozwoju innowacyjnych, sieciocentrycznych rozwiązań wojskowych. Wieloletni ekspert i uczestnik m.in. międzynarodowych, sojuszniczych warsztatów, konferencji oraz ćwiczeń wojskowych w obszarze rozwoju i badań najnowszych technologii oraz standardów interoperacyjności. Wieloletni członek Polskiego Związku Krótkofalowców.

Firma TELDAT, będąca w dużej mierze dziełem Henryka Kruszyńskiego, wyrosła na jedną z najbardziej znaczących w polskim przemyśle zbrojeniowym. Obecnie jest dostarczycielem szerokiej gamy rozwiązań wchodzących w skład teleinformatycznego systemu systemów JAŚMIN. Rozwiązania TELDAT-u są implementowane także w strategicznie ważnych wyrobach końcowych produkowanych przez zagraniczne koncerny, w tym w systemach Patriot. Polska firma jest tam dostarczycielem routerów szyfrowanej łączności, a o jakości jej rozwiązań świadczy to, że już wielokrotnie była za to nagradzana przez producenta tego systemu.

Reklama

Komentarze

    Reklama