Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

ZM Tarnów. Broń szyta na miarę [WIDEO]

zm tarnów, karabin, karabinek, MWS, ZMT SR-50
Autor. Defence24

Wizyta w Zakładach Mechanicznych Tarnów to rozmowy z ekspertami: Romanem Uznańskim - głównym specjalistą ds. uzbrojenia strzeleckiego, Adamem Henczel - głównym specjalistą ds. uzbrojenia artyleryjskiego oraz weteranem Wojsk Specjalnych. Była to też okazja bliższego i praktycznego przyjrzenia się ZMT SR-50M, czyli tarnowskiej „pięćdziesiątki”, rodzinie karabinów MWS oraz Lekkiemu Moździerzowi Piechoty.

Reklama

Czytaj też

Czytaj też

Materiał sponsorowany

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. Extern.

  Panowie, a może wypuśćcie jakiś prosty i sensowny (również cenowo) karabinek na krajowy rynek cywilny, Nawet i jakiegoś klona ARa (zobaczcie np. co ostatnio robi Works 11) , Bo Łucznik jak tylko dostał zamówienia od klientów instytucjonalnych to już tradycyjnie dla siebie, krajowych cywilnych klientów przestał zauważać. A rynek krajowy mimo utrudnień prawnych, jednak dosyć stabilnie rośnie.

  1. salvator

   Utrudnienia prawne? A jakie nastąpiły utrudnienia prawne. Trochę fatygi i zaangażowania ze strony obywatela, to są utrudnienia?

  2. Extern.

   @salvator: No przecież wystarczy przeczytać drugi artykuł Ubojki. który wyraźnie stwierdza że "nabywanie, posiadanie oraz zbywanie broni i amunicji jest zabronione.". Nie nazwiesz tego utrudnieniami? To że państwo dopuszcza że niektóre osoby po spełnieniu wielu warunków formalnych, mogą czasowo przechowywać broń np. w domu, nie oznacza przecież że nie ma w tym zakresie utrudnień prawnych.

 2. oko

  A kiedy będzie dostępny MWS 25 na rynku cywilnym ?

  1. Davien3

   Ty na serio chcesz snajperke na rynku cywilnym?? Bo tym jest MWS 25. ty wiesz w ogole o czym piszesz??

  2. oko

   @Davien3 . A co ciebie obchodzi czy stać mnie finansowo na zakup takiej broni ? Co ciebie obchodzi jakie umiejętności strzeleckie chcę doskonalić i jakim karabinem ? Zajmij się sobą !!!!

  3. Extern.

   @Davien3: A ty Davien to w każdym temacie musisz się na ludzi rzucać z pazurami? Wyobraź sobie że nawet w Polsce są cywilni strzelcy którzy strzelają daleki dystans. Fakt że u nas to dosyć elitarna i wyjątkowo droga w uprawianiu konkurencja, bo nie każdego stać by za karabin zapłacić 30+, tysięcy, a za jeden nabój płacić 20 złotych, ale niektórych jednak stać.

 3. Olo75

  Chciałbym poczytać o teście porównawczym MWS vs Grot. Również wypowiedzi praktyków - żołnierzy ukraińskich

Reklama