Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Włoskie pojazdy w Kielcach

Koncern Iveco zaprezentował podczas kieleckiego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego pojazd LMV oraz samochód ciężarowy M.320.45 WM w układzie 8x8 z opancerzoną kabiną.

Iveco LMV to pojazd wielozadaniowy 4x4, szeroko wykorzystywany w siłach zbrojnych Włoch i użytkowników eksportowych, w tym Federacji Rosyjskiej. W prezentowanym w Kielcach wariancie maksymalna prędkość wynosi 110 km/h, rozstaw osi 3230 mm, a masa całkowita – 7,75 tony. LMV może przewozić ładunek o masie 1,5 tony. Maszyny tego typu były wykorzystywane bojowo m.in. w Libanie i Afganistanie.

W Kielcach prezentowany jest także samochód ciężarowy wysokiej mobilności Iveco M.320.45 WM w układzie 8x8 z opancerzoną kabiną. Jest on wyposażony w silnik o mocy 442 KM, spełniający wymogi normy Euro 5. Masa całkowita pojazdu wynosi 32 tony, a masa pojazdu w połączeniu – 56 ton. Istnieje możliwość instalacji centralnego systemu pompowania opon, dodatkowego opancerzenia, chronionej wieży dla strzelca czy wkładek umożliwiających jazdę po przebiciu opon. 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Zbigniew

    Wojsko nie powinno być zainteresowane sinikami spełniającymi normy "Euro". Powinno się interesować takimi, które przy zachowaniu pożądanych osiągów są tanie w serwisowaniu, palą jak najmniej i są wytrzymałe. Nie stać nas na jakieś śmieszne filtry. Za każdy z nich można co innego kupić.

Reklama