Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Włoskie pojazdy w Kielcach

Fot. D. Sadza/D24.
Fot. D. Sadza/D24.

Koncern Iveco zaprezentował podczas kieleckiego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego pojazd LMV oraz samochód ciężarowy M.320.45 WM w układzie 8x8 z opancerzoną kabiną.

Iveco LMV to pojazd wielozadaniowy 4x4, szeroko wykorzystywany w siłach zbrojnych Włoch i użytkowników eksportowych, w tym Federacji Rosyjskiej. W prezentowanym w Kielcach wariancie maksymalna prędkość wynosi 110 km/h, rozstaw osi 3230 mm, a masa całkowita – 7,75 tony. LMV może przewozić ładunek o masie 1,5 tony. Maszyny tego typu były wykorzystywane bojowo m.in. w Libanie i Afganistanie.

W Kielcach prezentowany jest także samochód ciężarowy wysokiej mobilności Iveco M.320.45 WM w układzie 8x8 z opancerzoną kabiną. Jest on wyposażony w silnik o mocy 442 KM, spełniający wymogi normy Euro 5. Masa całkowita pojazdu wynosi 32 tony, a masa pojazdu w połączeniu – 56 ton. Istnieje możliwość instalacji centralnego systemu pompowania opon, dodatkowego opancerzenia, chronionej wieży dla strzelca czy wkładek umożliwiających jazdę po przebiciu opon. 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.