Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

USA wpisują na „czarną listę” kolejne rosyjskie firmy przemysłu lotniczego i stoczniowego pracujące dla rosyjskiego wojska

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Wśród 71 rosyjskich i białoruskich podmiotów, które w czwartek znalazły się na ogłoszonej przez Departament Handlu USA „czarnej liście”, znalazło się kilka firm przemysłu lotniczego i stoczniowego, a także instytuty naukowo badawcze pracujące częściowo lub całkowicie dla potrzeb rosyjskich sił zbrojnych.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Restrykcje zabraniające m. in. eksportu i dostępu do amerykańskiej technologii i będące reakcją na agresję Rosji na Ukrainę, dotknęły 70 rosyjskich i 1 białoruskie przedsiębiorstwo.

Czytaj też

Restrykcje objęły kilka instytutów naukowo badawczych Rosyjskiej Akademii Nauk, w tym Instytut Problemów Transmisji Informacji im. A.ą. Charkiewicza i Instytut Nauk Systemów Kontroli im. V. A. Trapeznikowa.

Reklama

W tej grupie znalazło się też kilka firm produkujących części do samolotów i fabryka montująca gotowe maszyny pasażerskie i towarowe z Woroneża, będąca jedna z największych tego rodzaju w Rosji. Restrykcje dotknęły także Grupę Lotniczą Iljuszyna.

Czytaj też

Na "czarnej liście" Departamentu Handlu od lutego br. znalazły się już 322 podmioty pośrednio lub bezpośrednio pracujące dla potrzeb wojska.

"Stany Zjednoczone i ich międzynarodowi partnerzy zastosowali silne, szeroko zakrojone restrykcje wymierzone w zdolność Rosji do uzyskiwania komponentów i technologii potrzebnych do kontynuowania agresji przeciwko Ukrainie" - powiedział podsekretarz amerykańskiego Departamentu Handlu ds. Przemysłu i Bezpieczeństwa Alan Estevez.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. szczebelek

    Może kiedyś wpiszą wszystkie xd

Reklama