Przemysł Zbrojeniowy

USA: Pół miliarda dolarów na torpedy MK 45

fot. M.Dura
fot. M.Dura

Koncern Raytheon otrzymał zamówienie za 54 miliony dolarów na dostawę lekkich torped zwalczania okrętów podwodnych typu MK 54 Mod 0. Kontrakt ten może zostać zwiększony do 448 milionów dolarów.

Umowa łączy zakupy dla amerykańskiej marynarki wojennej oraz sił morskich Tajlandii w ramach programu FMS (Foreign Military Sales). Obejmuje on poza torpedami MK 54 m.in.: dostawę części zamiennych, materiałów eksploatacyjnych i wsparcie logistyczne.

Umowa jest traktowana przez niektórych specjalistów jako odpowiedź na zwiększające się zagrożenie ze strony chińskich oraz północnokoreańskich okrętów podwodnych. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że mowa jest o uzbrojeniu, które może być wystrzelone z okrętów, samolotów i śmigłowców.

Prace mają być zakończone w maju 2015 r. i będą realizowane w zakładach koncernu Raytheon w Waszyngtonie, Rhode Island i Massachusetts.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.