Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Symulatory holograficzne w WCBKT S.A.

Rys. WCBKT S.A.
Rys. WCBKT S.A.

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. będzie dysponowało holograficznym symulatorem do szkolenia pracowników obsługujących lotniskowe urządzenia zasilania elektroenergetycznego samolotów LUZES V/D i nową platformą symulacyjną na potrzeby produkowanego w spółce trenażera TWS-3 ORTLES dla pojazdów BWP-1. Spółka podpisała w maju br. umowy dotyczące produkcji symulatorów holograficznych.

Symulatory są to wirtualne systemy treningowe, wykorzystywane do szkolenia użytkowników zaawansowanego technologicznie sprzętu, w tym również urządzeń naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP). Systemy symulacyjne, wykorzystujące okulary holograficzne, przedstawiają wirtualne, trójwymiarowe modele urządzeń oraz animacje prezentujące procedury obsługowe w bardzo przystępny sposób. Od 2018 roku WCBKT S.A. posiada symulator holograficzny dla lotniskowego zasilacza hydraulicznego LZH/N.

Wykorzystanie rozszerzonej wirtualnej rzeczywistości pozwoli z jednej strony na znaczne obniżenie kosztów szkolenia i serwisu, a także podniesie efektywność procesów produkcyjnych w naszej Spółce. Kolejnym krokiem będzie oferowane tego rodzaju systemów obsługi urządzeń WCBKT S.A. naszym klientom, tak wojskowym jak i cywilnym - podkreśla Piotr Kisiel, prezes WCBKT S.A.

WCBKT S.A. od ponad 50 lat dostarcza, opracowane i produkowane w spółce, urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP), które są wykorzystywane do obsługi wszystkich typów statków powietrznych. Ostatnio spółka specjalizuje się także w opracowaniu i dostawie kompleksowego wyposażenia hangarowo – lotniskowego zarówno na rynek wojskowy, jak i na rynek cywilny w kraju i za granicą.

image
Rys. WCBKT S.A.
image
Fot. WCBKT S.A.

 

Reklama

Komentarze (8)

 1. Janek

  Nawet nie napisali, że oni to po prostu kupili od firmy SIM Factor :-) " SIM Factor oraz Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. (WCBKT S.A.) w maju 2020 roku podpisały dwie umowy na realizację nowych symulatorów. Pierwsza z nich to kolejny już symulator holograficzny dla Lotniskowego Urządzenia Zasilania Elektroenergetycznego Samolotów. Holograficzny symulator wraz z szeregiem animowanych procedur szkoleniowych ma być dostarczony na platformie Microsoft HoloLens. Druga umowa jest kluczowym krokiem w kierunku rozszerzenia oferty i technologii SIM Factor. Jest to nowa platforma symulacyjna na potrzeby rozwoju produkowanego przez WCBKT S.A. trenażera TWS-3 ORTLES dla pojazdów BWP-1." Sprawa następna jakość grafiki w tej symulacji z pierwszego zdjęcia to tak -15 lat do tego co mamy obecnie. Zastanawia mnie też po co robią symulator do BWP-1 skoro BWP-1 albo będą modernizowane albo złomowane, więc zaawansowany symulator do tej wersji BWP-1 jest po prostu nieprzydatny nikomu. No ale kto bogatemu zabroni :-)

  1. Ustawiator

   Inspektorat uzbrojenia wie dobrze po co i kupuje ,ZŁOM HOLOGRAFICZNY WSTYD

  2. kether

   Zlom holograficzny to bardzo trafne okreslenie. Pytanie co sie pojawi jak wylaczymy hologramy. Smoke and mirror proxywar?

 2. Gość

  Już widzę jak mechanik będzie symulował np. wymianę silnika od LUZES-a w tym gadżecie :-) Zajęliby się poważną robotą a nie ... tym

  1. tifaret

   Bedzie symolowal obsluge infrastruktory odpowiedzialnej za wymiane silnikow. Z ta roznica ze bedzie to wymiana masowa w lancuchu zamowien . Dlatego Usa dalo nam 1 silnik dla f35 bo recznie to my zakladamy te praty w naszych f16 ☺

 3. Leopardzik

  Ludzie tylko NIE hololens KATASTROFA na Rosomaku

 4. Cyberiada

  Hololens super zabawka dla 10latka A TU POWAŻNA INSTYTUCJA go właśnie odkryła dla MON ŻENADA

 5. Hipopotam

  BWP żywy HAHAHAHA Ale po co TA,SCIEMA?

 6. bender

  To jest Hololens Microsoftu, a nie żaden symulator holograficzny :-D Aplikacje typu wirtualna obsługa dowolnego urządzenia to chyba jeden z najprymitywniejszych sposobów ich wykorzystania. Rosomak SA używał ich nawet w Afganie, PKP ich używa, ale nikt się tak bardzo nie nadyma jak WCBKT S.A.

 7. tut

  To jest super innowacja. Tylko proszę bez malkontenctwa. Mieć i nie mieć taki system robi różnicę.

  1. Malkontent

   21BSP to taki HOLOGRAM WOJSKA POLSKIEGO

 8. Hipopotam

  Dobre na DGRSZ HOLOGRAMY SZAŁ

Reklama