Przemysł Zbrojeniowy

Rosja z problemami by produkować zaawansowane uzbrojenie

Obiekt 195 przypominał swoim układem konstrukcyjnym swojego następcę czyli T-14 widoczny na fotografii. Był jednak maszyną większą i cięższą.
Fot. Vitaly V. Kuzmin/CC BY-SA 4.0

Rosyjskie wojska na Ukrainie nie używają niektórych zaawansowanych technologicznie broni pokazywanych na targach zbrojeniowych, bo przemysł zbrojeniowy nie jest w stanie wytwarzać ich na dużą skalę - przekazało w piątek brytyjskie ministerstwo obrony.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

W codziennej aktualizacji wywiadowczej wskazano, że mimo wojny na Ukrainie rosyjskie firmy zbrojeniowe nadal prezentują produkty na dużych międzynarodowych targach zbrojeniowych, np. na jednym z ostatnich takich wydarzeń pokazano system aktywnej ochrony Arena-E zaprojektowany w celu zwiększenia ochrony pojazdów opancerzonych. W ulotkach promocyjnych napisano, że "pokonuje on zagrożenia, które są najbardziej niebezpieczne dla pojazdów opancerzonych. (...) jeśli cenisz swój pancerz i załogi, potrzebujesz Areny-E".

Czytaj też

Czytaj też

"Nie ma dowodów na to, że systemy Arena-E są instalowane na własnych pojazdach Rosji na Ukrainie, gdzie straciła ona ponad 5 tys. pojazdów opancerzonych. Wynika to prawdopodobnie z niezdolności rosyjskiego przemysłu do produkcji zaawansowanych technologicznie systemów na dużą skalę; problem ten pogłębiają skutki międzynarodowych sankcji" - poinformowano w aktualizacji.

Czytaj też

Źródło:
PAP

Komentarze (2)

 1. Sorien

  "Rosyjskie wojska na Ukrainie nie używają niektórych zaawansowanych technologicznie broni pokazywanych na targach zbrojeniowych, bo przemysł zbrojeniowy nie jest w stanie wytwarzać ich na dużą skalę "- misie kolorowe kiedy do was dotrze że w prawdziwej wojnie (nie mylic z misjami stabilizacyjnymi gdzie 50% światowego PKB walczyło z partyzantami z jednego kraju ) żaden kraj czy kacapy czy Amerykanie czy Chińczycy nie wspominając o reszcie nie będzie zdolny produkować tych drogich zabawek fajnych na misje stabilizacyjne i parady bo są za drogie i za skomplikowane na warunki prawdziwej wojny więc nie dziwcie się kacapi bo my też borsuków i innych oderwanych od rzeczywistości realnego intensywnego pola walki nie będziemy w stanie produkować . Jeżeli jedna sztuka pojazdu kosztuj kilka mln $ to jest bezużyteczna na polu walki bo na masowym polu walki liczy się masa

  1. szczebelek

   Rosja teraz to może co najwyżej wypowiedzieć wojnie sobie i ludziom piszącym teksty w internecie, bo przeciwko reguralnej armii są bezsilni.

  2. GB

   Tak, tak... Udział amunicji precyzyjnej w PEŁNOSKALOWYCH WOJNACH jakimi były Pierwsza i Druga wojna z Irakiem tylko rośnie. O ile w Pierwszej wojnie z Irakiem to było tylko kilka procent, to w Drugiej już blisko 90% (mowa o amunicji lotniczej). Później USA, NATO w ogóle zrezygnowało z broni niekierowane w lotnictwie. Teraz idą czasy także przezbrojenia w broń kierwona artylerii, czego efektem są znaczne dostawy dla Ukrainy pocisków Excalibur, Smart, Bonus, oraz rakiet kierowanych do systemów M270, HIMARS, MARS. CO twojej masy to zupełnie niesprawdzila się pod Kijowem, Charkowem, Chersoniem. I nie sprawdzą się też pod Bachmutem. Gdyby się tam sprawdziła to po tygodniu walk Bachmut by padł, a ta twoja masa walczy o niego od pół roku.

  3. Szarik

   Troszkę racji ma kolega, ale na ile tej precyzyjnej amunicji starczyło w Syrii. Francja wystrzelała się w parę dni. Czyli wracamy do tego, że w końcu wygrywa przemysł i logistyka. A przykra prawda, jest taka, że Rosja Klęczy ale nie leży. Dalej ma fabryki zdolne remontować i dostarczać znośny sprzęt. On nie stał obok pierwszoligowego, ale jest wystarczający. Ich stać na straty.. :-(

 2. Szarik

  Chciałoby się napisać "i ?". Nie są w stanie produkować zaawansowanego wyposazenia/uzbrojenia, ale tzw. "Wolny Świat"nie dostarcza takiego by ta Rosja upadła, czyli te obecne wyposażenie jest wystarczające by niestety realizować obecną potrzebę. Gorzej, bo jest potencjał by zwiększyć nacisk...