Przemysł Zbrojeniowy

Roboty ŁUKASIEWICZ – Instytutu PIAP prezentowane na obradach eksperckich ONZ

Fot. PIAP
Fot. PIAP

Przedstawiciele Warszawskiego Instytutu wzięli udział w spotkaniu ekspertów protokołu II w sprawie zakazów lub ograniczeń użycia min, min-pułapek i innych urządzeń konwencji Narodów Zjednoczonych o zakazie lub ograniczeniu użycia pewnych broni konwencjonalnych.

To pierwsze wystąpienie ŁUKASIEWICZ - Instytutu PIAP na forum Narodów Zjednoczonych.

Na zaproszenie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Instytut przygotował prezentację rozwiązań i technologii robotycznych opracowanych w celu rozpoznania i neutralizacji improwizowanych ładunków wybuchowych (IED) oraz niewypałów i niewybuchów (UXO).

Dużym zainteresowaniem cieszył się prezentowany mobilny robot pirotechniczny PIAP GRYF, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych konstrukcji Instytutu, jest też wykorzystywany w kilkunastu służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i obronę w Polsce i na świecie.

ŁUKASIEWICZ - Instytut PIAP jako jedyny podmiot z branży miał możliwość zaprezentowania polskich, nowoczesnych technologii międzynarodowemu gremium ekspertów i praktyków na forum ONZ.

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP jest producentem polskich robotów mobilnych do zastosowań C-IED i rozpoznania. Instytut powstał w 1965 roku, a od kwietnia 2019 roku jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz. Instytut zajmuje się również automatyzacją i robotyzacją linii produkcyjnych i fabryk, drukiem 3D oraz technologiami kosmicznymi. Realizuje prace badawcze i badawczo-rozwojowe, a także opracowuje, produkuje i sprzedaje do 20 krajów na świecie roboty mobilne. Siedziba Instytutu mieści się w Warszawie, a zamiejscowy oddział w Toruniu. Załoga PIAP to blisko 300 osób pracujących w interdyscyplinarnych zespołach.

image
Fot. PIAP

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.