Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Premiery i nowości programów modernizacyjnych. Trwa rejestracja na Defence24 DAY

Abrams na poligonie w Ustce
Autor. Mass Communication Specialist 1st Class Adam C. Stapleton/Released

Tegoroczna konferencja Defence24 DAY będzie obfitować w wydarzenia związane z modernizacją techniczną Sił Zbrojnych RP. Przedstawione zostaną najnowsze informacje dotyczące kluczowych programów, takich jak Wisła, Homar i modernizacja Wojsk Pancernych, a polski i zagraniczny przemysł zademonstruje najnowocześniejsze technologie. Zapraszamy na konferencję, odbywającą się 24 i 25 maja na PGE Narodowym. Ostatnie dni rejestracji .

Reklama

Jednym z kluczowych tematów tegorocznej konferencji Defence24 DAY będzie modernizacja techniczna Sił Zbrojnych RP. W wydarzeniu wezmą udział najwyżsi rangą dowódcy Wojska Polskiego, przedstawiciele polskiego i zagranicznego przemysłu oraz eksperci. Defence24 DAY będzie więc unikalną okazją do wymiany poglądów i zaprezentowania nowości związanych z szeroko rozumianą modernizacją armii.

Reklama

Już 24 i 25 maja konferencja Defence24 DAY 2023 na PGE Narodowym. Ostatni moment na rejestrację! Rejestracja jest dostępna na stronie internetowej https://defence24day.pl/rejestracja/ .

Modernizacji poświęcono specjalne bloki prezentacyjne. Przedstawiciele Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przedstawią informacje dotyczące najważniejszych priorytetów modernizacyjnych, w tym miliardowych programów Wisła, Homar, Harpia, K2 czy Abrams. Z kolei przemysł będzie mógł zademonstrować nowości proponowane Wojsku Polskiemu i sojusznikom. Swoją ofertę zaprezentują wiodący producenci z Polski i świata, w tym między innymi Polska Grupa Zbrojeniowa, Grupa WB, AP-Flyer, APS, Airbus, General Atomics, General Dynamics Land Systems, Hanwha Aerospace, Hyundai Rotem, Leonardo, Lockheed Martin, MBDA, Northrop Grumman, Rafael, Raytheon i Rohde&Schwarz.

Reklama

Modernizacja techniczna i rozwój przemysłu obronnego w Polsce i na świecie są też kluczowymi tematami paneli dyskusyjnych. W trakcie konferencji będzie można też osobiście zapoznać się z nowymi technologiami demonstrowanymi na towarzyszącej wystawie. Swoje produkty na stoiskach zaprezentują między innymi Polska Grupa Zbrojeniowa, Grupa WB, General Atomics, Northrop Grumman, APS.

Defence24 Day to konferencja poświęcona aspektom polityki obronnej i bezpieczeństwa oraz przemysłu zbrojeniowego. Realizowana już po raz piąty konferencja stanowi forum dialogu kluczowych przedstawicieli podmiotów międzynarodowych i krajowych, Sił Zbrojnych RP i armii państw sojuszniczych oraz partnerskich ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowo-Wschodniej, a także przemysłu oraz ekspertów. Patronat honorowy nad Defence24 DAY 2023 objął prezydent RP Andrzej Duda.

Zapraszamy do udziału w konferencji Defence24 DAY 2023 - 24 i 25 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Rejestracja jest dostępna na stronie internetowej https://defence24day.pl/rejestracja/ .

Reklama

Komentarze (4)

  1. patriota39

    Obecnie najpilniejszą jest wymiana generacyjna okrętów polskiej marynarki wojennej. Podejmowane decyzje są spóźnione o 3-4 lata. Sporo zawirowań wokół fregat w programie "Miecznik". Mają być droższe o 20-25%, a dodatkowa kwota ma być przeznaczona na rozbudowę systemów uzbrojenia i C2. Podobno ... Ile tych morskich programów czeka jeszcze na rozstrzygnięcie? Samoloty patrolowe?

    1. Monkey

      Conajmniej Orka, samoloty patrolowe tak jak piszesz, tzw. Tryton (nie wiem, jak się zwie teraz, chyba OSU-35), Kondor. Do tego sporo okrętów pomocniczych do wymiany: ratownicze, hydrograficzne, zbiornikowce, rozpoznawcze. Trwa program zakupu AW-101. Remontowane i modernizowane będą Orkany (pierwszy juz chyba jest zresztą w stoczni). Dużo napisałem, ale chyba tylko Miecznik, AW-101, modernizacja Orkanów i Tryton wykazują jakieś postepy. Tzn. coś się wokół nich dzieje.

    2. Sorien

      No no bawcie się w marynarkę za mld złotych podczas gdy jedyny wróg nie jest w stanie sparaliżować strefy morskiej takiego kraju jak UA a oni chcą wywalać mld złotych na marynarkę w państwie które jest w NATO.... Partacze ze wschodu są za bardzo zacofane by atakować powietrzem i woda oni tylko jak karaluchy po lądzie umieją i na ląd trzeba pchać kasę nie na zabawy w marynarzy kasę się pcha na strefę która wróg będzie atakował .

    3. Monkey

      @Sorien: “Bawcie się w marynarkę” powiadasz? Rosja tak nie sparaliżowała strefy morskiej Ukrainy że aż trzeba było negocjacji z udziałem Turcji i Ligi Narodów bis (czyli ONZ) żeby można było wysłać płody rolne przez Bosfor i Dardanele. My mamy Naftoport, Gazoport, przekop na Mierzei Wiślanej, Baltic Pipe, światłowody, kable telekomunikacyjne, porty od Elbląga po Szczecin do handlu i kto tam wie co jeszcze do ochrony. Uszkodzenia Nord Stream doskonale pokazały, dlaczego PMW powinna być silna. Ty piszesz o wojnie, ale Rosjanie znakomicie wiedzą też jak działać podprogowo, czyż nie?

  2. oko

    Nawiązując do innowacji uzbrojenia w zwalczaniu okrętów nawodnych i podwodnych , co przydałoby się również na Ukrainie , można byłoby opracować pociski typu Warmate zrzucane z dronow w pewnej odległości od okrętu, które to pociski z głowicą dookolną poszukiwalyby takiego okrętu i dokonywały zniszczenia . Tanio i skutecznie .

    1. xdx

      Niech zgadnę - nigdy nie byłeś na pokładzie okrętu ? Serio chcesz użyć amunicji krążącej o zasięgu 40km du szukania i atakowania okrętów ?

  3. KrzysiekS

    Jak pokazują ostatnie wydarzenia jednym z najbardziej kluczowych programów jest system NAREW a tu cisza.

    1. szczebelek

      Nie ma ciszy, bo zarówno Mała Narew jak i Pilica + mają mieć w swoich strukturach te same wyrzutnie z których będzie korzystać Narew według obliczeń ta ostatnia ma mieć 3 razy więcej wyrzutni niż Pilica +. Problem stanowił efektor jakim był CAMM-ER, który dopiero na przełomie kwietnia i maja tego roku zaliczył udane testy na poligonie. Jak rozumiem to chciałbyś najpierw podpisać umowę wykonawczą na 130 wyrzutni, potem się martwić umową na efektor, bo w najgorszym scenariuszu przy nieudanych testach musielibyśmy znowu użyć procedury pilnej potrzeby operacyjnej by kupić gorsze CAMM-y jak gap filler i czekać na dalszy rozwój CAMM-ER...

  4. Fan militariów

    A po rejestracji będą wysyłane jakieś wejściówki?

Reklama