Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Posłowie będą lobbować (nareszcie) za polskim przemysłem zbrojeniowym

Fot. sejm.gov.pl
Fot. sejm.gov.pl

W Sejmie w Komisji Obrony Narodowej (KON) powstała stała podkomisja stała ds. polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych.


Podkomisja – jak wynika z ustaleń Defence24.pl będzie się zajmowała kwestiami dotyczącymi konsolidacji przemysłu zbrojeniowego, wspieraniem polskich firm zbrojeniowych w walce o kontrakty dla polskiej armii. Biorąc pod uwagę posłów, którzy weszli w skład komisji (np. Ludwik Dorn, Bartłomiej Bodio (RP) czy Andrzej Rozenek) Minister Siemoniak może liczyć na "wnikliwe" pytania ze strony podkomisji i baczne przyglądanie się realizacji zapowiadanego programu modernizacji sił zbrojnych.


Jednym z tematów, którym interesować się będzie podkomisja jest zapowiadane włączenie Huty Stalowa Wola w skład Grupy Bumar. Fakt okręgu wyborczego przewodniczącej Butryn – Stalowa Wola – nie będzie bez znaczenia.


Pozostaje mieć nadzieję, że podkomisja nie stanie się miejscem politycznych walk tylko wspomoże proces modernizacji sił zbrojnych a jej członkowie staną się merytorycznym "trzonem" komisji obrony.


(PM)

Reklama

Komentarze

    Reklama